Haber Başlığı

Kedim beni seviyor mu? Yoksa beni sadece konserve açacağı ve temizleyicisi olarak mı görüyor? Bu çoğu kedi sahibinin kendilerine sorduğu sorudur. Kediler yalnızdır, bağımsızdır ve eğitilebilir değildir. Ancak kediler ve sahipleri arasındaki ilişkiyi ele alan az sayıdaki bilimsel çalışmaya göre kediler kesinlikle bakıcılarıyla derin bir bağ kurabilir  ve sevgiyi kendi yollarıyla hissedebilirler. Oregon Eyalet Üniversitesi 100’den fazla kedi ve yavru kedinin sahiplerine olan bağlılıklarını inceledi.

Kediniz bunları yaptığında sizi seviyor1. Sana göz kırpıyor

Bazen kedinizin size baktığını hissediyor musunuz? Endişelenme, sana bir saldırı planlamıyor  tam tersine ara sıra yavaş yanıp sönmelerle kesilen yoğun bir bakış, bir sevgi belirtisidir. Ev kaplanınız sinyal veriyor: “Sana güveniyorum ve huzurlu bir ruh halindeyim”. Bu arada: Siz de cevap verebilirsiniz . Sadece çok yavaş göz kırp.

2. Size midesini gösteriyor

Kediniz oynarken veya sarılırken sırtını dönüyor mu, karnını gösteriyor mu  ve belki de karnını kaşımanıza ve okşamanıza izin veriyor mu? Bu, kedinizin size verebileceği en büyük sevgi simgelerinden biridir. Çünkü: Mide kedilerde en hassas bölgelerden biridir. Düşmanlar tarafından en kolay yaralanabileceğiniz yer burasıdır. Bu nedenle, bu alanı her zaman iyi korumak önemlidir. Kedi karnını gösteriyorsa, kesinlikle sizinle güvende ve güvende hissediyor . Karnını okşamak, kedinizin gerçek bir güven işaretidir.

3. Kediniz sizi tımar etmeye başlar

 

Bir kedi annesi yavru kedisini temizliyor. Yetişkin kediler de birbirlerini tımar eder ve böylece karşılıklı sevgilerini gösterirler. Kediniz sizi de temizlemeye başlarsa, bu onun sevgisinin açık bir işaretidir . Kedi topluluğuna aittirler ve hayvan ailesinin ayrılmaz bir parçasıdırlar.

4. Kediniz sizi “etiketliyor”

Kediniz bacaklarınızda kıvranıyor veya kucağınıza atlıyor ve kafasını size sürtmeye mi başlıyor? Burundaki bu nazik öpücük aşkın somut bir kanıtı olarak kabul edilir. Çünkü sana demek istediği “Sen bana aitsin. Ben sana aitim.”

5. Sizi yoğurur ve tekmeler

Er ya da geç, birçok kedi sahiplerini yoğurmaya başlar. Ancak, bunu yalnızca kendilerini gerçekten rahat hissettiklerinde yaparlar. Çünkü: Bu, yavru kedilerin, kedi annelerinin süt akışını uyarmak için kullandıkları sözde süt basamağıdır . Yetişkin kediler sağmaya başladığında, bu davranış size karşı büyük bir memnuniyet, güven ve sevgi gösterir .