Haber Başlığı

Göz etrafındaki kırışıklıkları gidermeye yönelik kaz ayakları botoksu uygulaması gereksimleri; Göz etrafı kırışıklıkları tekrarlayıcı mimik hareketleri ve zamanla oluşmaya başlar. u bölgeye yapılan botoks yöntemine de “Kaz ayakları botoksu” denir. İşlemin amacı göz kenarların oluşan kırışıkların giderilerek pürüzsüz bir yapıya kavuşmasıdır. Botoks tedavisi kırışıklık gidermede ve bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir.  Ciltte oluşan kırışıklıkların belli noktaları vardır.

Kaz ayağı botoksu nasıl uygulanır?

Doktorunuz bu bölgeyi kasmanızı yani gülmenizi, gözlerinizi kısmanızı ister. Bu sayede o bölgelerde ki çizgilenmeler, kırışıklıklar ortaya çıkar. Kaz ayağı botoksu yapılacak noktaları işaretler ve 2-3 dakikalık buz uygulaması veya 20-30 dakikalık uyuşturucu krem uygulaması sonrasında da enjeksiyonlarını yapar. 5-10 dakika süren bir kabarıklık olabilir. Bir hafta bu bölge üzerine baskı uygulamamanız önerilir. Oldukça kısa süren işlemi hissetmeyeceksiniz. Hiçbir ağrı hissi olmayacaktır. 

Kaz ayağı botoksu sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Kaz ayağı dolgusu topikal anestezi altında yapılan bir işlemdir. Yani uyuşturucu etkisi olan kremler sürülüp uygulamaya geçilir ve işlem oldukça kısa sürer. Uygulamanın yapıldığı gün hastanın çok fazla öne doğru eğilmemesi, yüz üstü yatmaması, işlem bölgesine su değdirmemesi, alkol tüketmemesi önerilir. Ayrıca işlemi takip eden iki üç saat içinde sırt üstü de olsa yatma pozisyonuna gelinmemesi de önemlidir. Uzun süre ise özellikle botoks sıcak ortamlarda denatüre olduğu için, yani botoksun etki süresi kısalabileceği için, hastaların işlemden sonra çok sık aralıklarla hamam, sauna, solaryum gibi ortamlara girmemesi tavsiye edilir.