Haber Başlığı

Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabacı ve eşi Vuslat Sabancı Yunanistan’da denizde kaza geçirdi. Akşam yemeği için zodyaka binen Ali Sabancı ve Vuslat Sabancı çifti kayalıklara çarparak ağır yaralandı.

HASTANEYE KALDIRILDILAR

Yatlarıyla birlikte yaz tatili için Leros Adası açıklarında olan çift akşam yemeği için zodyak bot kullandıkları ve botun kayalıklara çarptığı öğrenildi. Kazada ağır yaralanan Sabancı çiftini tesadüfen etraftaki tekneler fark ederek kurtardılar.

İlk müdahale adada kaldırıldıkları hastanede yapılan çift daha sonra Bodrum’a getirildi. Ali Sabancı’nın saat 10.15 sularında ambulans uçakla İstanbul’da Amerikan Hastanesi’ne getirildiği öğrenildi.

Kazada ağır yaralanan Ali Sabancı’nın dalağının alındığı ve yüzünde ağır darbeler aldığını belirtildi. Ali Sabancı’nın eşi Vuslat Sabancı’nın ise botun ön siper camına çarparak yüz bölgesinden darbe aldığı fakat hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi. Kaza esnasında Sabancı çiftinin oğulları Kaan ve Emrecan Sabancı’nın da botta bulunduğu ama kazadan hemen önce denize atlayarak yara almadan kurtuldukları ve durumlarının iyi olduğu belirtildi.

ESAS HOLDİNG’TEN İLK AÇIKLAMA GELDİ

Kaza sonrası Esas Holding ilk açıklamayı yaptı. Açıklamada, “Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, 24 Ağustos 2023 tarihinde tatilleri sırasında bir deniz kazası geçirmiştir. Tedavileri devam etmekte olup sağlık durumları takip edilmektedir. Gelişmelerle ilgili kamuoyuna bilgi verilecektir.” ifadelerine yer verildi.