Haber Başlığı

İlk buluşma hem heyecanlı hem riskli. Çünkü bu görüşme de, belki de uzun bir beraberliğe adım atabilirsiniz. O yüzden iyi değerlendirmelisiniz. İlk görüşmeler genel olarak sakin ve kısa geçse de, siz bu şansı iyi kullanmalısınız. Günlük hayatta yaptığınız sıkıcı aktivitelerle karıştırmamalısınız. İkinizin de keyif alacağı etkinlikler yaparsanız ilişkinizi olum etkileyecektir. İşte buluşmanızı sıkıcılıktan uzaklaştıracak öneriler..

Açık havada yürüyüş yapın

Gürültülü ve kalabalık bir yerdeyseniz, bu kişiden hoşlanıp hoşlanmadığınızı yeterince anlayamayabilirsiniz. Siz de ilk buluşmanızı açık havada yürüyüş yaparak değerlendirebilirsiniz. Bu hem zihninizi hem de bedeninizi dinlendirecek. Sakinlik, karşınızdaki insanı daha iyi tanımanızı sağlayacak. Yürüyüşünüzü kahve molası vererek renklendirmeyi de unutmayın.

Spor etkinliğine katılın

Kulağa ilk başta garip gelse de ilk buluşmada sevdiğiniz bir takımın maçına gitmek oldukça iyi bir fikir. Düşünsenize, ortamın enerjisi sizin de adrenalinizi yükseltecek ve birbirinize karşı daha rahat olabileceksiniz. Enerjinizi yükseltecek bir ilk buluşma sizi kesinlikle pişman etmez.

Korku evine gidin

Bu fikir size oldukça ilginç gelebilir, ancak ilk buluşmada korku evi ya da oyun evi fikri, kabul edin iki taraf için de heyecan verici. Daha önce hiç korku evi deneyiminiz olmadıysa işte size fırsat. Korku evinde ilginizi çekecek bir oyun seçin ve ilk buluşmanızı gerçekleştirin.

Açık hava konserine bilet alın

Sıcak bir yaz gecesi, açık havada sevdiğiniz bir müzisyeni ya da grubu dinlediğinizi hayal edin. Canlı müzik eşliğinde yapacağınız ilk buluşma, romantik ve unutulmaz olacak. Rahat bir atmosferde olacağınız için, flört ettiğiniz kişiyle daha rahat sohbet edebilir, keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.

Romantik bir akşam yemeğine çıkın

İlk buluşmada genellikle yemek yerine kahve programı yapılır. Ancak şık bir restoranda yiyeceğiniz akşam yemeği karşınızdaki kişiyi tanımanız açısından daha iyidir. Flört ettiğiniz kişiye, günlük rutinlerinizi anlatabilir, yaşam amaçlarınızdan ve hedeflerinizden bahsedebilirsiniz.

Botanik bahçeyi gezin

Yeşili, doğayı ve canlıları seven bir ikiliyseniz, ilk buluşma için botanik bahçesi fikri keyifli olabilir. Rengarenk çiçek ve bitkilerin enerjisiyle, tüm bedeninizi rahatlatın ve huzurlu birkaç saat geçirin.

Piknik yapın

İlk buluşmanızı şehrin uzağında piknik yaparak geçirmeye ne dersiniz? Şehir dışına çıkın demiyoruz, ancak şehrin kaosundan ve gürültüsünden biraz da olsa uzaklaşarak, yeni başlangıçlara adım atabilirsiniz. Yeşillikler içinde piknik yapın ve bisiklete binin. Bugünü en huzurlu şekilde geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Karaokeye gidin

Başkalarının önünde şarkı söyleme fikri sizi korkutabilir ancak cesaretinizi toplayın ve o sahneye çıkıp en sevdiğiniz şarkıyı söyleyin. Böyle bir ilk buluşma hem eğlenceli hem de özel olacak.

Sahilde buluşun

İlk buluşmanızı sahil kenarında planlamaya ne dersiniz? Kapalı bir mekanda olmak yerine, deniz havası alarak yürüyüş yapabilir, sahil kenarında kahve içebilirsiniz. Tercihen sevdiğiniz bir kafede oturun, sohbet edin ve hoşlandığınız kişiyi daha iyi tanıyın

Brunch yapın

Güne güzel bir kahvaltıyla başlamak gibisi yok. İlk buluşma stresini güzel ve sakin bir kahvaltıyla atmaya ne dersiniz? Uzun süren bir kahvaltı, yani brunch, size birbirinizi daha iyi tanıma fırsatı verir.

Tekneyle açılın

Deniz havasını seven bir ikili için, ilk buluşmayı teknede yapmak keyifli olacaktır. Minik bir tekne kiralayarak açılın ve keyifle sohbet edeceğiniz bir akşam geçirin.