Haber Başlığı

İlk buluşmalarınız hep başarısızlıkla mı sonuçlanıyor? İlk buluşmadan sonra bir daha görüşemiyor musunuz? Hoşlandığınız kişide güçlü bir ilk izlenim bırakmak istiyorsanız kızlar bu sayacağım hataları asla yapmayın.

Sosyal medyadan uzak duramamak

İlk buluşmada sosyal medyayla ilişkinize kısa bir ara verin. Konuşma esnasında Facebook’ta durum güncellemek ya da Instagram’da arkadaşlarınızın fotoğraflarına göz atmanız, karşınızdaki kişi tarafından sıkıldığınız şeklinde yorumlanır. Yada tam bir asosyal görünürsünüz.

Eski sevgiliden konuşmak

Eski sevgililerden bahsetmek, ilk buluşmada yapılan en büyük hataların başında geliyor. Konuşma esnasında eski sevgilinizden bahsettikçe, karşınızdaki erkeğin sizin onu hala unutamadığınızı düşünecek ve yeni ilişkiniz belki de başlamadan orada bitecek.

Sürekli kendinizden bahsetmek

İşiniz, aile hayatınız ya da kişisel özellikleriniz… Konu ne olursa olsun, ilk buluşma gününde yalnızca kendinizden bahsetmeyin. Sürekli kendinizi anlatmak yerine, yeni partner adayınızın konuşmasına, size kendisini en iyi şekilde ifade etmesine izin verin. Aksi halde düşüncesiz ve kendini beğenmiş gibi gözükürsünüz.

Kalori hesabı yapmak

Erkeklerin kalori hesabı yapmadan yemek yiyen kadınlara bayıldığını biliyor muydunuz? İlk buluşma günü partnerinizin organize ettiği akşam yemeğinde yaptığınız diyete kısa bir ara verin ve gecenin tadını çıkarın. Boşverin gerekirse o akşam uyumaz spor yaparsınız.

Çok sessiz ve utangaç olmak

İlk buluşmada sessiz kalmak, aşırı konuşmak ve sürekli kendinden bahsetmek kadar tehlikeli bir durum. Hoşlandığınız kişinin sizi yakından tanımasını istiyorsanız, utangaç tavırlarınızı bir kenara bırakın ve sohbetin seyrini değiştirin.