Haber Başlığı

Beyazperdenin seksi ve karizmatik yıldızlarını, kendilerine hayran bırakan yönleriyle mercek altına yatırdık. Bakın, Hollywood’un ünlü aktörlerini çekici kılan tarafları neler…

Rakipsiz yakışıklı: Leonardo di Caprio

Titanik filminde, yakışıklı, resme yetenekli ve yoksul genç rolünde gözükünce tüm dünyadaki kadınların bir anda gözbebeği oldu. Başrolü paylaştığı Kate Winslet bile onun ‘yeryüzündeki en yakışıklı erkek’ olduğunu söyledi. People Magazine, onu defalarca kez en beğenilen, en yakışıklı erkek olarak seçti.

Yakışıklı korsan: Johnny Depp

Yakışıklılığı dillerde dolanan bir efsane olsa da onu efsane yapan en önemli özelliği başarılı oyunculuğu. Sempatikliğiyle de puan toplayan ünlü aktör, Karayip Korsanları’ndaki uzun saçlı, sakallı hali ve sürmeli gözleriyle “seksilik” tahtındaki yerini korudu.

Seksi sesiyle: Robert Downey JR.

Hollywood’un gerçek yeteneklerinden biri olan Robert Downey JR, oyunculuğunun yanı sıra müzisyen yönüyle de dikkat çekiyor. İlk olarak oynadığı Ally McBeal dizisinde müzikteki hünerini ortaya koyan aktör, çıkardığı “The Futurist” albümüyle etkileyici sesini hayranlarıyla paylaştı ve seksapelini sesiyle pekiştirdi.

Mad Man’in yakışıklısı: John Ham

Mad Man dizisinin başrol oyuncusu Jon Hamm, televizyonun son dönemdeki en seksi, en yakışıklı, en karizmatik ve en sempatik isimlerinden. Keskin bakışları ve kaslı vücudu ona seksapel katıyor. Oyunculuğuna ise diyecek yok. Zaten 2008′de Mad Men’deki rolüyle Altın Küre aldı.

Karizmatik yakışıklı: Clive Owen

Işıl ışıl parlayan yemyeşil gözleri, iyi oyunculuğu, sakin, abartısız ve sempatik tavırları, İngiliz oyuncunun kendine hayran bırakan başlıca özellikleri. Karizmatik aktör, bu karizmasını rollerinde kullanan oyunculardan biri. 2005 yılında rol aldığı “Closer” filmiyle hem BAFTA ödüllerinde hem de Altın Küre’de ödül kazandı.

Yakışıklıların ‘baba’sı: Brad Pitt

Sarışın seven kadınların gözdesi Brad Pitt, aile babası oluşu, çocuklarıyla ilgilenir görüntüsü ile Hollywood’un seksi babalarından. Bazı kadınlarca ‘babyface’ bulunan Brad Pitt, “Fight Club-Dövüş Kulübü” ve “Truva” filmlerinde canlandırdığı güçlü ve karizmatik erkek karakterleri ile seksapelini kanıtladı.

Genç ve seksi: Justin Timberlake

Grammy ödüllü Amerikalı şarkıcı ve aktör Justin Timberlake, 2007 yılından sonra müziği ikinci plana alıp, aktörlük kariyerine önem verdi. Şarkıcılıktaki başarısını oyunculukta gösteremese de beyaz perde ona yeni hayranlar kazandırdı. Özellikle kirli sakallı halleriyle çekici görünmeyi başaran biri Justin Timberlake.

Yakışıklı serseri: Gerard Butler

300 Spartalı’dan sonra yıldızı parlayan İskoç aktör, sık değiştirdiği sevgilileriyle de gündeme geldi hep. Yakışıklılığının yanı sıra kahramanlık hikayeleri ile karizmasını artırdı. “Mrs. Brown” adlı filmin çekimlerinde buz gibi suya çıplak bir atlayış yapması gerekiyordu. Sahneyi başarıyla bitirdi ve çekimin hemen ardından hipotermi geçirdi. Aynı filmin çekimleri sırasında nehre düşen bir çocuğu kurtardığı için The Royal Humane Society tarafında Cesaret Ödülü’nü kazandı.

Hollywood’un taze keşfi: Bradley Cooper

Sex and The City, Nip/Tuck , Wedding Crashers, Yes Man, He’s Just Not That Into You gibi dizi ve filmlerde canlandırdığı özgüvenli erkek karakteriyle hayran kitlesini her geçen gün artıran aktör; karizmatik, komik, rahat, yakışıklı bir erkek ve aynı zamanda yetenekli bir oyuncu. Çok iyi Fransızca konuşması Bradley Cooper’ı daha da seksi kılıyor.

Tüm zamanların en yakışıklısı: Goerge Clooney

Yakışıklılığından ziyade karizmasıyla kadınları kendine hayran bırakan Goerge Clooney, yaşı olgunlaştıkça seksapelini artırıyor. Kimilerine göre yaşayan en seksi erkek olan Clooney; çekici gülüşü, duygusal, esprili ve hafif alaycı, ama her an bir şey yapabilecekmiş izlenimi veren imajıyla kadınları cezbediyor.

En seksi vampir: Robert Pattinson

“Twilight-Alacakaranlık” adlı filmde bir vampiri canlandıran 22 yaşındaki Pattinson, bir anda dünyanın dört bir yanından kadınları kendine hayran bıraktı. Sinema eleştirmenleri tarafından “yeni ve çarpıcı bir başrol oyuncusu doğdu” diye lanse edildi. Aynı zamanda iyi bir müzisyen olan Pattinson, çok iyi gitar ve piyano çalıyor.

Gossip Girl’ün yakışıklısı: Chase Crowford

“Gossip Girl” dizisinde Nate Archibald’i oynayan yakışıklı aktör, 25 yaşında, dünyanın pek çok yerinden kadınları kendine hayran bırakma duygusunu yaşadı. Adını da çapkınlık hikayeleriyle sık sık duyurdu. Hızlı aşk hayatı karizmasını daha da artırdı.

En yakışıklı kötü adam: Ed Westwick

Genelde kötü adamlar yakışıklı kontenjanına dahil edilmeseler de Gossip Girl’ün kötü adamı Ed Westwick, İngiltere’de magazin sitelerinin anketinde en yakışıklı 14. erkek seçildi. Karizmasında ve seksapelinde dövmelerinin de etkisi var

Etkileyici bakışlar: Ryan Gosling

Etkileyici oyunculuğunu “Notebook” filmi ile kanıtlayan Ryan Gosling, eleştirmenlere göre Sean Penn-Johnny Depp-Benicio Del Toro karışımı bir oyunculuk yeteneğine sahip. Delici bakışlarının yanında, usta bir caz gitaristi oluşu, onu daha da karizmatik yapıyor.

Genç kızların yakışıklısı: Zac Efron

1987 doğumlu aktör,özellikle genç kızların gözdesi. People dergisinin ‘en güzel 100 insan’ listesinde yer aldı. Kusursuz vücudu, kararlı bakışları onu Hollywood’un yakışıklıları arasına soktu

Çocuksu yakışıklı: Shia Labeouf

1986 doğumlu Amerikalı aktör, “Holes” filmindeki Stanley rolüyle ünlü oldu. Işık saçan genç yetenek olarak adlandırılan oyuncu, sempatik tavırları ile dikkat çekti. Çocuksu yüzüyle seksi bakışlar fırlatmayı başarmasıyla Hollywood yakışıklıları arasına girdi.

Meksikalı yakışıklı: Gael Garcia Bernal

Paramparça Aşklar ve Köpekler’in genç ve yakışıklı Meksikalısı, 2008’de İngiltere’de yapılan bir ankette dünyanın en yakışıklı sekizinci erkeği seçildi. Anket sonuçları haksız da değildi. Zira minyon ama kaslı yapısı, masum ve mahçup yüz ifadesinin yanı sıra seksi duruşu ile oldukça hoş bir erkek Bernal.

Asi çocuk: Jonathan Rhys Meyers

The Tudors dizisinin başrol oyuncusu Jonathan Rhys Meyers, yakışıklılığın yanı sıra serseri geçmişi ve asi duruşuyla da oldukça etkileyici. 16 yaşında okuldan atıldı ve serseri bir hayat sürdü. Oyunculuğu keşfedildikten sonra, o üç yaşındayken kendilerini terk eden babasının soyadı yerine annesinin kızlık soyadı olan Rhys Meyers’i seçti.

Günümüzün James Dean’i: James Franco

Günümüzün James Dean’i unvanını taşıyan James Franco, “james Dean” adlı televizyon filminde efsanevi aktörü canlandırdı ve ödül aldı. Örümcek Adam serisiyle ününü artıran yakışıklı oyuncu, yeni filmlerle 2011’de de çok konuşulacak.

Çirkin karizma: Javier Bardem

Hollywood’un ‘çirkin kralı’ İspanyol aktör Javier Bardem, şapka çıkarılan oyunculuk yeteneği ve karizması ile kadınların hayranlığını kazanıyor. Geniş omuzları, kaslı vücudu ve delici bakışları bir yana, oyuncu Penelope Cruz ile mutlu birlikteliği, gösterişten uzak hayatı ile de beğeni topluyor.

Asil ve seksi: Jude Law

İngiliz asaletinin en seksi temsilcisi Jude law, en çok, canlandırdığı romantik erkek rolleriyle kadınların beğenisini kazansa da her role yakışan bir aktör. Royal Shakespeare Company, Britain’s National Theatre ve Broadway’de oynayacak kadar başarılı oyunculuğu kendine hayran bırakıyor. 1972 doğumlu oyuncunun adı, Beatles’in “Hey Jude” şarkısından gelme.