Haber Başlığı

  Görülmeyen, kıymeti bilinmeyen doğal güzelliklere yolculuk, ama neyle, kiminle, nasıl ve neden? Sebepsiz gidin bu sefer, keyfe keder, derin bir nefes için belki. Belki biraz aksiyon için, tutkularınızı ortaya çıkarmak, hayatı yaşamak için gidin. Sanmayın ki nefes aldığınız sürece yaşıyorsunuz, siz tutkularınızın peşinden gittikçe var oluyorsunuz.  

  Bu sefer motosiklet ile gidilecek şehrin bilinmeyen yerlerini keşfedeceğiniz yerleri gezelim görelim. Gerçi gerçek motor severler şehrin her santimini bizden daha iyi bilirler. Önemli olanın varacağınız yer olmadığını bilmeniz yeterli, asıl önemli olan sürüş keyfi.. 

RİVA- İSTANBUL 

  Riva’nın yolunu mu anlatayım, deniz manzarasını mı, yeşil doğasını mı yoksa az kullanılmış asfalta neredeyse yapışarak gittiğiniz virajlarımı? Sizi yol keyfine doyuracak, manzarasıyla büyüleyecek, gözlerinizi ayırmak istemeyeceğiniz ve gittiğinizde tamamen değecek bir rota olacak. 

KEFKEN PEMBE KAYALAR- KOCAELİ 

  Bu renk cümbüşünü kaçırmak mümkün mü? Cennete yakın hissedeceğiniz bir manzara. Nefes aldığınızı hissettiğiniz, zamanın durmasını isteyeceğiniz türden büyülü bir günbatımı. Günbatımının keyfini çıkarın derim.  

DARLIK TEKE YOLU- ŞİLE İSTANBUL 

  Darlık teke, doğası, havası, yeşili ve en önemlisi mükemmel virajlarıyla motosiklet tutkunlarının fazlasıyla keyif alabileceği, sakinliğiyle dinginleştiren ortamıyla büyüleyici bir yolculuk. Ayrıca ormanın içinde cross motorcular için kaçamak arazi yolları da unutmayalım. 

UÇMAKDERE- TEKİRDAĞ  

  Daha önceki yazımda da bahsettiğim gibi Uçmakdere’ye gidiyorsanız kamp yapmadan dönmeyin. Sürüş keyfi veren bu virajları tırmanırken manzarada gittikçe güzelleşiyor. Tepeden denizi izlemenin keyfini çıkarın. 

İĞNEADA- KIRKLARELİ 

  Yoldayken bırakın rüzgar zihninizi boşatsın yolun sağlı sollu gelen manzarasının size eşlik etmesine izin verin. Ve bu tehlikeli gidiş yolunda o güzel manzaraya ulaşmak için acele etmeyin, aceleyle geçip gittiğiniz yolların keyfini çıkartmaktan mahrum bırakmayın kendinizi. Vardığınızda İğneada’daki longoz ormanları tüm güzelliğiyle sizi bekliyor olacak.  

ÇİĞDEM YAYLASI – SAKARYA 

  Bu güzel manzarayı izlemeye değecek, tüm yeşilliğiyle doğayı gözlerinizin önüne seren harikulade bir manzara. Otur izle denilecek güzellikte ki bu yaylaya geldiyseniz eğer, gelmeden önce mutlaka Sakarya’nın o meşhur ıslama köftesinin tadına bakın derim. 

KİLYOS- İSTANBUL 

  Kamp yapmayı sevenler, serinlemek için denize girmek isteyenler, pikniksiz yapamayanlar ve manzaraya doyamayanlar için vazgeçilmez bir adres. İlk defa gidiyorsanız, müdavimi olacağınız eşsiz göz doyuran bir manzara.