Haber Başlığı

Cildinizi sıcak havalardan korumak istiyorsanız devamlı temiz tutmalısınız. Çünkü havaların ısınması yağ bezlerinizin daha fazla çalışmasını sağlarken aynı zamanda gözeneklerinizin de tıkanmasına neden olur.

Doğal tonik ile sıcak havalarda cildi koruma

Cildinizi koruyacağınız toniklerin doğal olmasına dikkat etmelisiniz. Hazır tonik kullanmaktansa kendi toniğinizi evde kendiniz yapabilirsiniz. Cam şişe içine bir miktar maden suyu bir yemek kaşığı limon suyu ilave edip ağzını spreyli bir kapakla kapatın. Sabah ve akşam olmak üzere yüzünüzü bu su ile temizleyin. Kullandığınız en doğal ve sağlıklı tonik olacak, sıcak havanın etkisinden sıyrılmanıza cilt koruma konusunda size yardım edecektir.

 

Doğru güneş koruyucu ile sıcak havalarda cildi koruma

Güneş ışınlarının cilt bozuklarından tutun kansere kadar pek çok olumsuz etkisi var. Bu nedenle güneş ışınlarından koruya aynı zamanda cildinizi nemlendirecek güneş kremleri vazgeçilmeziniz olması lazım. Güneş kremi seçerken cildinize yağ katmayacak daha çok nem, su bazı kazandıracak kremleri tercih edebilirsiniz. Makyaj yaptığınızda her şeyden önce güneş kreminize öncelik vermelisiniz. Böylece  havanın ısısı ve güneş, cildinizde tamir edilmez yaralar oluşturamayacaktır.

Bakım maskesi ile sıcak havalarda cildi koruma

Cildinizin ısıdan olumsuz etkilendiği de fark ettiğiniz an önlem almalısınız Aksi halde yanık ve yağlanma gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Dışarı çıkmadan en az 1 saat önce cildinize yapacağınız zeytinyağlı maske korunmanıza yardımcı olacaktır. Bir çorba kaşığı zeytinyağı içerisine bir tatlı kaşığı limon suyu damlatın dışarıya çıkmadan 1 saat önce yüzünüze uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayın. Üzerine nemlendirici kreminizi sürerek sıcak havaya kendinizi hazırlayın. Bu şekilde cildiniz hem nefes alacak hem de korunacaktır.