Haber Başlığı

Kırışıklıklar, yaşla birlikte önleyemeyeceğimiz bir şeydir. Yüzünüzdeki hangi çizginin en derin olacağı konusunda elbette genetiğimiz büyük rol oynar ancak yine de duygular kırışıklıkları tetikleyebilir ve iyileştirebilir. Hala hangi duygular üzerinde çalışmanız gerektiğini anlamak için aynadaki yansımanızı kontrol edebilirsiniz.

Alın çizgileri

Uzmanlara göre alın çizgileri, geçmişte yaşadığınız çözülmemiş travma veya şokla ilişkilendirilebilir. Kaygı gibi şeyler sık ​​sık kaşların kalkmasına neden olabilir. Aşırı düşünmeye meyilli insanlar, bu tür yatay kırışıklıklar bulurlar. Ayrıca, sık sık boyun ağrısı ve baş ağrısı çekiyorsanız , bunlara sahip olabilirsiniz.

Kaş çatma çizgileri

Çoğu zaman, gözleri arasında 2 derin çizgi olan insanlar, derin düşünürler ve meşgul bir zihinle ilişkilendirilir. Uzmanlar, çok güçlü bir olumsuz duyguyla hiçbir bağlantı olmadığını söylüyorlar. Bir akupunktur uzmanı, güçlü ve zorlu kariyerleri olan kadınlarda bu tür kırışıklıkları sıklıkla bulduğunu paylaştı. Avukatlar, hakimler veya yöneticiler olabilir. Ama yine de, kaş çatma çizgileri sabırsızlık ve hayal kırıklığı ve hatta kronik acıyı gösterebilir.

Kaz ayağı çizgileri

Çok sık güldüğü veya çok güldüğü için mutlu bireylerde kaz ayakları görebilirsiniz. Ancak, çok derinleşirlerse, gerginlik ve hayal kırıklığı ile ilişkilendirilebilir. Örneğin, sıklıkla zor kararlar veren bireylerle ilgili olabilir.

Dudak çizgileri

Üst dudak çizgileri, sigara içme veya yeme bozuklukları gibi kötü alışkanlıkları gösterebilir. Uzmanlar ayrıca dünyada iyi bir şey görmeyen insanlarda bunun gibi kırışıklıkların olabileceğini söylüyorlar. Ek olarak, dikey dudak çizgileri yetersiz beslenmeye işaret edebilir.

Göz altı çizgileri

Göz altı kırışıklıkları sizi çok daha yaşlı gösterir ama bazen insanlar görünüşlerini fark etmeyebilirler. Bu tür çizgiler,  uzun süredir kayıp bir aşk hissi yaşıyormuşsunuz gibi, derin üzüntü ve hatta keder ile ilişkilendirilebilir. Stresli bir yaşam tarzı da göz altı çizgilerine neden olabilir. Bir uzman, doğurganlıkla mücadele eden insanlar arasında onları fark ettiğini söylüyor.

Burun çizgileri

Burun çizgileri gülümsemeyle ilişkilendirilebilir, ancak derinlerse yaşamla ilgili üzüntü ve hayal kırıklığı ile ilişkilendirilebilirler. Uzmanlar, kronik bağırsak sorunlarınız olduğu anlamına da gelebileceğini söylüyor, bu nedenle sağlığınızın kontrolünü elinize almak her zaman daha iyidir.

Ağız ve alt yanak çizgileri

Sarkık bir ağız ve gıdı ile ana ilişki keder, üzüntü ve ıstıraptır. Üstelik kaygı da yüzde bu tür değişikliklere neden olabilir. Bir uzman, boynu sıkı olan kişilerin herhangi bir zarar görmekten korktuklarını ve bu tür hatların olduğunu fark eder.