Haber Başlığı

Bugünün trendlerinin birçoğu sosyal medyada, özellikle de TikTok’ta doğuyor. Bazı trendler influencer’lar veya uzmanlar tarafından başlatılırken, bazen de ünlülerin tarzlarından ilham alınarak gelişiyor.

Şimdi sıra “Çilek Makyaj” akımında. Rhode adlı güzellik markasının kurucusu Hailey Bieber, TikTok’ta yaptığı bir paylaşımda son zamanlarda favorisi olan çilek makyaj akımından bahsediyor.

Çilek makyajının temel prensibi minimal, pratik ve doğal bir görünüme sahip olması. Bu trendde özellikle yanaklar ve dudaklar, çilek rengini hatırlatan hafif kırmızı tonlarla renklendiriliyor.

Peki, Çilek Makyaj Nasıl Yapılır?

Bu trend, ağır makyaj ürünlerini, fondöteni veya yoğun farları içermiyor. İhtiyacınız olan şey az miktarda ürün ve kolay bir uygulama… İşte adım adım çilek makyajının sırları:

1.Cilt Makyajı: Hailey Bieber gibi parlak ve nemli bir cilt elde etmek için önce serum ve nemlendirici kullanmalısınız. Ünlü model bu makyajı yaparken fondöten kullanmasa da, cildinizi hafifçe örtmek isterseniz renkli güneş kremi, bb krem veya hafif kapatıcılığa sahip bir fondöten tercih edebilirsiniz. Tam olarak Hailey Bieber’ın adımlarını takip etmek istiyorsanız, göz altlarınızı ve burun çevrenizi kapatıcı ile nötrlemeyi unutmamalısınız. Krem bronzer ve allık da bu makyajın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Tüm bu ürünleri uyguladıktan sonra dilerseniz makyajınıza çil ekleyebilirsiniz.

 

2. Göz Makyajı: Hailey Bieber’ın paylaştığı videoda da gördüğümüz gibi göz makyajı son derece minimal. Yüzüne uyguladığı bronz rengini göz kapaklarına da sürerek hafif bir gölgeli etki yaratıyor. Göz makyajını, gözlerine çekik bir hava katan ince bir eyeliner ve hafif bir rimel ile tamamlıyor.

 

3. Dudak Makyajı: Dudaklarda da yanaklar gibi hafifçe kırmızı tonunu yakalamak gerekiyor. Bieber, bu efekti elde etmek için yanağına sürdüğü allığı dudaklarına da sürüyor. Siz de doğal bir pembelik sağlayacak hafif bir ruj tercih edebilirsiniz.

 

Hailey Bieber’ın etkisiyle başlayan çilek makyaj trendi, minimal ve doğal görünüm sevenler için ideal bir seçenek gibi görünüyor.

Ancak her makyaj ürününde olduğu gibi, cilt tipinize ve sağlık durumunuza uygunluğunu mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.