Haber Başlığı

Güneş 20 Mart 2021 itibariyle Koç burcuna geçiyor. Böylece astrolojik takvime göre yeni bir yıl başlamış olacak. Baharın başladığını müjdeleyen Koç zamanı ile birlikte şimdi günlerde uzamaya başlayacak. Yavaş yavaş üzerimizde kara bulutlar dağılmaya başlayacak.

Güneş Koç burcunda

Koç Zodyağın ilk burcudur. Eril, öncü ve ateş elementine sahiptir. Doğa olarak kolerik yani öfkeli bir doğaya sahiptir. Bir şeyleri başlatma enerjisi yüksektir. Öncülük etmek ister. Survivor ruhuna sahiptir. Hedef belirler ve bu uğurda azimle mücadele eder. Hırslı bir yapısı vardır. Öfkeli bir mizacı vardır Koç burçlarının. Kendine dönük, kendini öncelikleyen bir tarafı olabilir. Öfkesi aniden gelir, yükselir ve çabuk söner. Koç olayları başlatır. Koç burcunun yönetici gezegeni Mars'tır. Hareket halinde olma halini anlatır.

Güneş bu burçta yücelir. Dolayısıyla Koç burçları kendilerini göstermekten hoşlanır. Koçlar tepkiseldir. Ani çıkışlar yapabilirler. İnisiyatif alırlar. Haritasında çok fazla Koç enerjisi taşıyan bir kimse sabit bir burçla desteklenmiyorsa sürekli bir şeylere girişir ancak devamını getiremez. Sürekli arayış halinde olur. Ancak haritasında Koç veya diğer öncü burçlardan az olan kimseler ise bu sefer bir şeyleri başlatmak da başarısız olacaklardır. Evrendeki herşey gibi astrolojide de inanılmaz güzel bir sistem işlemektedir. Harita bir bütündür. Sadece Güneş burcumuza göre değerlendirme yapamayız elbette. Harita bir bütün halinde ele alınmalıdır.

Şimdiden tüm Koç burçlarının doğum günlerini kutluyorum.

    Astrolog Ceylin Çelebi

    Instagram: astrolifeceylin madamastro

    YouTube

    ceylincelebi@gmail.com