Haber Başlığı
1. Hata: Gri saçlarınıza gereken özeni göstermiyorsunuz

Gri veya beyaz saç, doğal olarak sarı veya esmer saçtan daha ince ve daha kurudur. Çünkü yaşlandıkça saç deriniz daha az sebum üretir ve böylece saçlarınız daha çabuk kırılgan ve mat görünebilir. Bu nedenle saçınızı nemlendirici bir şampuan ve uygun durulama ile yıkamanız gerekir, aksi takdirde saç uçlarının kırılma riski vardır. Haftada bir kez de besleyici bir saç maskesi veya yoğun bakım uygulamalısınız.

2. Hata: Gümüş şampuan kullanmıyorsunuz

 

Griniz oldukça donuk mu görünüyor yoksa güzel ve havalı bir şekilde parlamak yerine sarı bir tonu mu var? Gümüş bir şampuan yardımcı olabilir. Bu, sarı tonu nötralize eden ve soğuk bir gri oluşturmaya yardımcı olan mavi veya gümüş bileşenleri içerir. Önemli: Gümüş şampuanı yalnızca birkaç saç yıkamada bir kullanın, çünkü içerdiği oranlar saçınıza mor bir renk verebilir.

İpucu: Bu arada, sarı renk tonu olan sarışınlar da düzenli olarak gümüş şampuan kullanabilir.

Hata 3 : Gri saçlarınızı güneşten korumamak

Biliyor musun? Gri saçlarınız, diğer saç renklerinden farklı olarak güneşten daha iyi korunmaya ihtiyaç duyar. Bunun nedeni, doğal bir UV filtresi gibi saçınızı ve saç derinizi UV ışınlarından koruyan melanin eksikliğidir. Gümüş rengi saçlarınızda melanin bulunmadığından daha çabuk zarar görebilir. Özellikle yaz aylarında şapka takın veya özellikle saçlar için yapılmış bir güneş kremi kullanın.