Haber Başlığı

Nergis çiçeği,  çiçeklerin içerisinde en güzel kokuya sahip olan ve en hassas çiçeklerden birisi olarak tanımlanabilir. Oldukça çabuk solan, çiçekleri ve sapları da çok narin olan bir çiçek çeşididir.

Nergis çiçeğinin faydaları da saymakla bitmiyor. Muhteşem kokusu sayesinde geniz tıkanıklığının açılmasına yardımcı olmaktadır.

Nergis çiçeğinin kaynatılması ile içilmesi ya da haşlanması ile tüketilmesi, kusmayı önler ve midede bulunan nemi çeker. Bunun yanı sıra cilt bakımında da kullanılan nergis çiçeğinden sabun yapılıyor.

Bu sabun, genel olarak saf organik zeytinyağı, shea yağı, ayçiçek yağı, hindistan cevizi yağı, hurma yağı, palmiye yağı, jojoba yağı, gliserin, bal, yulaf ezmesi, keçi sütü, vanilya esansiyel yağı, nergis esansiyel yağı, lavanta esansiyel yağı, gül esansiyel yağı, yasemin esansiyel yağı gibi doğal bileşenler ile yapılır.

Bunun yanı sıra başka esansiyel yağlar, kurutulmuş otlar, kurutulmuş çiçekler ve baharatlar da arzuya göre eklenebilir. Bu doğal sabun kuru ve hassas ciltler için yumuşak ve nemlendirici özellikler sergiler. Uzun süreli kullanım için nergis çiçeği kurutulur ve öğütülür.

Nergis sabununun faydaları

Nergis sabunu genel olarak cildi nemlendirir

Nazikçe temizler, yumuşatır, cilde komple bir bakım yapar. Antibakteriyel, antiviral ve antifungal özellikleri cildin tüm mikroplardan, mantarlardan ve bakteriyellerden temizlenmesini sağlar. Ciltteki mantarları yok eder. Bunun yanı sıra tırnak mantarı, ayak mantarı ve genital mantarı tedavi eder.

Saf nergis sabunu çok nadir ve pahalıdır

Zengin çiçek ve yeşil aromaya sahiptir ve birinci sınıf sabunlarda kullanılır. Zengin bir çiçek ve yeşil aroması vardır. Saf olanlar çok konsantre olur. Bu sabunun afrodizyak özellikleri vardır. Üstelik saç dökülmesini engeller ve kelliği tedavi eder.

Bu doğal sabunun yatıştırıcı ve uyarıcı etkisi sindirim sistemine iyi gelir

Solunum ve sinir sistemlerinin spazmlarını azaltır. Ayrıca göğüste tıkanıklık, spazmodik öksürükler, nefes darlığı, kas krampları, astım, spazmodik ishal, konvülsiyonlar ve çeşitli sinir rahatsızlıkları tedavi eder ve büyük bir rahatlama sağlamaya yardımcı olur.

Nergis sabunu nasıl kullanılır?

Nergis sabununu ıslak yüzünüzde, ıslak vücudunuzda ve ıslak saçlarınızda köpürterek ve masaj yaparak uygulayın. Ardından ılık suyla durulayın.