Haber Başlığı

Yaz geldi, balkon sefaları başladı ama balkonu balkon yapan birazda içinde bulunan bitki ve çiçeklerdir aslında. Miss gibi kokusuyla hem enerji verir hem doğallık katar. Yaz kış demeden bitki bakmayı sevenlere ufak tüyolar ile geldim. Bu tüyoları uyguladığınız takdirde bitkileriniz eskisinden çok daha canlı olacaktır.

BİTKİLERİ CANLANDIRMA YÖNTEMLERİ
  • Sebze ve Meyve Kabukları: Sebze ve meyvelerin kabukları bitkileriniz için onarıcı etki sağlayacaktır. Artan meyve ve sebzelerin kabuklarını 24 saat beklettin sonra kaynar su içerisine koyun. Kaynar su içerisinde de 12 saat kadar beklettikten sonra kabukları çıkarıp kalan su ile bitkilerinizi sulayın. Bu yöntemle birlikte çiçeklerinizin nasıl güzel açtığını fark edeceksiniz.
  • Yumurta Haşlama Suyu: Yumurtayı haşladığımız suyun bitkiler için ne kadar faydalı olabileceği aklınıza gelir miydi? Yumurtanın kendisi kadar suyu da bitkiler için oldukça faydalıdır. Haşlama suyuyla soğuduktan sonra bitkilerinizi sulayabilirsiniz.
  • Gübre Karışımlı Toprak: Gübrenin her zaman bitkilere iyi geldiği bilinir. Bir miktar gübreyi bitki diplerine düzenli olarak ekleyerek bitkilerin daha iyi bir şekilde büyümesini sağlayabilirsiniz.
  • Yumurta Kabukları: Yumurtanın haşlama suyu kadar kabukları da bitkileriniz için çok faydalıdır. Yumurtanın kabuklarını küçük parçalara ayırıp ya da toz haline getirip toprak diplerine serpin. Kısa zamanda bitkilerinizin iyileştiğini görebilirsiniz.

Bu yöntemleri uygulayarak bitkilerinizin çok daha verimli olmasını sağlayabilirsiniz. Uygulamalardan sonra fark edeceksiniz ki bitkileriniz artık daha sağlam ve çok daha fazla çiçek açmış olacak.