Haber Başlığı

Kabuklanan, kuru ve çatlayan dudaklar güzel bir görünümün dışında, oldukça can yakıcı olabiliyor. Hava şartları, bulunduğunuz ortamın kuru olması, bakımlarının ihmal edilmesi gibi etkenler yüzünden dudaklarınız bu sorunlarla karşılaşabiliyor. Evde dudak peelingi yapmak, diğer tüm cilt bakım uygulamalarından daha kolay. Çünkü evde hazırlayacağın pratik bir peeling ile dudaklarına 1-2 dakika boyunca nazikçe masaj yapman yeterli olacaktır. Ayrıca dudaklarının aşınmaması için dudak peelingini, haftada maksimum üç kez yapmanız daha faydalı olacaktır.

Dudaktaki pütürlü tabakayı ve ölü hücreleri yok etmede toz şekerin üzerine yok. Evde çok pratik bir peeling hazırlamaya ne dersiniz?

Malzelemeler

– 1 tatlı kaşığı bal

– 2 tatlı kaşığı şeker

Şeker ile balı karıştırıp macun kıvamına getirin. Bu karışımı dudağınıza sürün ve 1-2 dakika elinizle masaj yapın. Ardından ılık suyla durulayın. Dilerseniz duruladıktan sonra diş fırçası ile 1-2 dakika dudaklarınızı fırçalarsanız kabukların daha kolay dökülmesini sağlayabilirsiniz ve son olarak nemlendiriciyle destekleyebilirsiniz.