Haber Başlığı

Evde kendiniz hazırlayabileceğiniz doğal dudak bakım tarifleri ile dudaklarınıza bakım yapma şansınız var. Evde hazırlanan bakım ürünleri hem ekonomik olarak daha az para harcamanıza neden olur daha da önemlisi doğal malzemeler ile daha sağlıklı bir bakım uygulanabilir. İşte dudaklarınıza evde bakım yapmanızı sağlayabilecek basit dudak bakımı tariflerini sizler için hazırladık. Özellikle uymadan önce akşam saatlerinde haftada 2-3 kez uygulanabilecek peelingler ile dudak üzerindeki ölü deriyi temizleyerek dudaklarınızı canlandırabilirsiniz.

Şekerli ve ballı dudak peelingi

Malzemeleriniz oldukça basit; Biraz bal, bir damla vanilya ve bir çorba kaşığı esmer şeker. Bunları bir kaba alıp krem haline gelene kadar karıştırınız. Sonra hava geçirmeyen kavanozda buzdolabı içinde saklayanız. Dudaklarınıza haftada bir iki kez uygulayın ve sonra ılık su ile dudaklarınızı nazikçe temizleyin.

Nemlendiricili dudak peelingi

Ruj şeklinde hazırlanmış dudak nemlendiricilerden birinin içini çıkartın. Bu nemlendiriciyi bir kaşık yardımı ile iyice eziniz. Ezerkende içine iki çay kaşığı toz şeker ekleyerek karışımı macun haline getirin. Daha sonra karışımın içine bir çay kaşığı hindistan cevizi yağı ekleyiniz.Bu karışım ile dudaklarınıza haftada 3 kez masaj yapabilir daha sonra dudaklarınızı ılık su ile durulayarak dudak bakımınızı bitirebilirsiniz.