Haber Başlığı

Bu yazımızda Este Lorien tarafından geliştirilen, Eskişehir cilt bakımı hizmetlerinden, 13 aşamaya kadar uzayabilen ve 6 güçlü etkili komple cilt bakımı (6 in 1 plus) işlemlerini sizler için ele aldık. Bununla birlikte genel olarak profesyonel cilt bakımı aşamaları ve bu işlemlerin faydalarını derledik.

Bilindiği gibi profesyonel cilt bakımı sayesinde yüz ışıldar. Uzman ellerinde ve özenle seçilmiş ürünler ile yapılan işlem kan dolaşımını harekete geçmektedir. Bu bakım sayesinde cildin gözenekleri ve katmanları temizlenmektedir. İyi bir nemlendirme işlemi ile de cilt parlamaktadır.

Hava kirliliği, günlük hayatın getirdiği stres, makyaj, düzensiz beslenme, yorgunluk hali gibi etkenler cilt sağlığını olumsuz etkilemektedir. Bu durumlar akneye, sivilceye, kırışıklıklara, mat ve cansız görünüşe neden olmaktadır.

Yaklaşık ayda bir kendini yenileyen cilt, profesyonel bakımla olumsuz durumlardan kurtulmaktadır. Böylece, çok daha canlı bir görünüme sahip olmaktadır. Siz de kendinizi bu bakımdan mahrum bırakmamalısınız. Birkaç seanstan sonra cildinizin nasıl farklılaştığını göreceksiniz.

Profesyonel Cilt Bakımında Hangi İşlemler Yapılır?

Profesyonel cilt bakımı evdeki uygulamalara göre çok daha etkili ve derinlemesine temizlik sağlamaktadır. Ayrıca, uzman tarafından gerçekleştirilen cilt analizinin akabinde cilt tiplerine ve kişiye özgü ürünler kullanılmaktadır. Böylece bakım sonrası iyi ve etkili sonuçlar alınması mümkün olur.

Genel olarak profesyonel cilt bakımı uzman tarafından sırasıyla belli aşamalarda yapılmaktadır.

Ayrıca Eskişehir’de cilt bakımı hizmetleri sunan Este Lorien web sitesinden 6 in 1 plus komple cilt bakımı hizmetine ilişkin bilgi edinebilirsiniz. https://www.estelorien.com.tr/eskisehir-cilt-bakimi-fiyatlari/

Cilt bakımı kapsamında yapılan bazı işlemlerden özet olarak bahsetmek gerekirse

Cilt Analizi

Öncelikle cilt analizi sayesinde cilt tipiniz tespit edilir. Ayrıca cildin nem oranı, gözeneklerin durumu, lekeler, varsa kırışıklıklar ve kılcal damarlar belirlenmektedir. Bu sayede cildin ihtiyaçları kesinleştirilir. İhtiyaçlar doğrultusunda da cilt bakım işleminde hangi uygulamaların gerçekleştirileceği, hangi ürünlerin ne şekilde kullanılacağı doğru bir şekilde saptanmaktadır.

Cilt Temizliği

Cilt temizliği ile cildinizin üzerinde katmanlaşmış olan toz, makyaj artıkları gibi kirler derinlemesine temizlenir. Cilt temizleme işlemi esansında yine cilt tipine uygun ürünler kullanılmaktadır. Bu işlemin tamamlanmasının ardından cildin tazelendiği hemen göze çarpmaktadır.

Peeling İşlemi

Kelime olarak soymak anlamına gelen peeling işlemi, cildi ölü derilerden ve kalıntılardan arındırmak için uygulanmaktadır. Böylece çok daha canlı bir cilt görünümü ortaya çıkmaktadır.

Buhar İşlemi

Peeling ile yenilenen cildin, gözeneklerini açmak için yapılmaktadır. Cildin hassaslık durumuna göre verilen buharın oran ve süresi belirlenmektedir. Böylelikle buhar ile yumuşayan ciltte açılan gözeneklerden akneler ve siyah noktalar rahatlıkla temizlenir.

Derinlemesine Temizlik /Arındırma

Bu işlem cilt analizi neticesinde elde edilen sonuçlara göre uygulanmaktadır. Derinlemesine temizlikte açık olan gözeneklerden siyah noktalar, akneler, kirler, yağlar özenle ayıklanmaktadır. Ancak profesyonel cilt bakımı ile yapılabilen bir işlemdir. Doğru ürünler ile uzman tarafından yapılan arındırma sonrasında cildin ferahladığı hemen hissedilmektedir.

Canlandırma

Bu aşamada ilk olarak tonik ve nemlendirme işlemleri yapılmaktadır. Cilt tipine uygun bir maske cilde uygulanmaktadır. Cilt böylece biraz dinlenir. Maske yüzden temizlendikten sonra da masaj işlemi sıradadır. En sonda da nemlendirici sürülüp, canlandırma işlemi bitirilir. Böylece bu son işlem ile cilt bakımı tamamlanmış olur.

Este Lorien tarafından tasarlanan 6 in 1 plus komple cilt bakımı paketinde de yukarıda ifade edilen işlemler yer almaktadır.

Profesyonel cilt bakımı öncesinde ve esnasında dikkat edilmesi gerekilen önemli hususlar bulunmaktadır. Bakım yapılacak kişinin alerji geçmişi, cilt hassasiyeti gibi konular mutlaka bilinmelidir. Bakım esnasında hijyen, cilt tipine göre doğru ürün kullanımı önemlidir. Ürünlerin uygulanması da uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

6 in 1 Plus Komple Cilt Bakımı Paketinin Faydaları

 

6 in 1 plus cilt bakımı faydaları, işlem sırasında hissedilmeye başlanılmaktadır. Uzmanlar tarafından her ay yapılması önerilen cilt bakımının yararları şu şekildedir,

  • Cildin ferahlaması, sıkılaşması
  • Her türlü kalıntının giderilmesi
  • Kırışıklıkların geciktirilmesi
  • Lekelerin gözle görünür azalması
  • Cilt tonunun eşitlenmesi
  • Gözeneklerin iyice küçülmesi
  • En önemlisi aynaya bakıldığında sağlıklı görünümün yarattığı mutluluk hissidir.

İyi bir uzman tarafından yapılacak profesyonel cilt bakımı için daha fazla beklenmemelidir. Bir an önce bu eşsiz deneyimden yararlanmalı ve yaşlanma etkileri ötelenmelidir.