Haber Başlığı

Gün içinde modunuz sürekli değişiyor mu?  Neşeliyken bir an da çökmenize sebep olan, sizi arabesk dinlemeye mecbur eden şeyin auranızdan kaynaklandığını biliyor muydunuz? Ortamlarda enerjisi sürekli değişen kişi sizseniz bu haber tam da size göre. Eminiz ki bu durum sizi çok yoruyor ama endişeye gerek yok çünkü enerjinizi dengelemek mümkün. Hadi enerjileri yükseltelim! Buyurun detaylara…

Bağ kesme meditasyonu

Bir sorun yaşıyorsunuz ve bunu günlerce hatta belki aylarca düşünüp duruyorsanız bu meditasyon size göre! Takıldığımız konu veya kişiye fazla odaklanmak her zaman negatif dönüşü olan bir durumdur. Özellikle kişiler üzerinde fazla düşünmek karşı tarafa ona çok ihtiyacınız olduğu enerjisini gönderir ve o kişileri sizden uzaklaştırır. Düşüncelerimizi salmak ise tam tersi etki yaratır. Meditasyon bu noktada devreye giriyor çünkü enerjinizi karşıya değil kendinize veriyorsunuz. İster klasik meditasyon, ister bağ kesme meditasyonu için Youtube üzerinden pek çok içeriğe erişebilirsiniz.

Frekans müzikleri

Frekans müzikleri, bilimsel bir gerçek olarak alternatif tıpta da kullanılan bir yöntemdir. Siz de internet üzerinden frekans müziklerine kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Burada önemli olan doğru frekansları dinlemek. Öyle ki farkında olmadan dinlediğiniz bazı müziklerde sizi depresyona sürükleyecek frekanslar bulunabilir. Pozitif düşünceyi arttıracak, serotonin (mutluluk hormonu)  salgısını arttıracak frekanstaki müzikleri bulup bunları evin içerisinde ya da çalışırken arka fonda  dinleyebilirsiniz. Bu müzikleri dinleyince hayatınız birden değişecek mi? Hayır. Ama emin olun stresiniz azalacak, çakralarınıza iyi gelecek. En azından size pozitif anlamda etki edecek bir sese maruz kalacaksınız.

Toksik ilişikiyi kes

Belki en önemli madde budur. Sevgili, arkadaş fark etmez yanında mutlu hissetmediğiniz, sizi pasif duruma düşüren, öz güveninizi zedeleyen kim varsa yollayın gitsin. Bu tür ilişkiler dışarıdan masum gözükse de zehrini psikolojinize akıtır. Bu insanlar hayatınızda olduğu sürece kendinizi iyi hissetmeniz zorlaşacaktır. Şiddet birçok türde olabilir, fiziksel ya da psikolojik. Bir ilişkide suistimal varsa bu ilişki kesinlikle bitmelidir. Kendinize değer vermeyi ihmal etmeyin. İnanın büyüttüğünüz kadar zor olmayacak.

Yin yoga

Pandemi süreciyle birlikte bilen bilmeyen herkes yoga yapmaya başladı. Peki yoga ”..omm” diyip bağdaş kurarak yaptığımız bir şeyden mi ibaret? Tabii ki hayır! Yoganın kendi içerisinde birden fazla türü ve uygulama yöntemi var. Her biri enerjimizi yükseltmek için  son derece faydalı eylemler. Aynı zamanda kamburluk, duruş bozuklukları için bire bir. Yin yoga ise diğer yogalardan farklı olarak düşük tempolu ve minimal hareketler içeren bir yoga türüdür. Kendinize ve nefesinize odaklanırken aynı zamanda minimal hareketler yapmak sizi çok rahatlatacak. Enerjinizin daima yükseklerde olduğu günleriniz olsun. Bünyeye pozitif basmaya devam edelim!