Haber Başlığı
Renklerin gücü

Üzerinizde taşıdığınız kıyafetlerin rengi hem sizin hem karşı tarafın enerjisini etkileyebilme gücüne sahip. Hatta iş görüşmelerinde tercih edeceğiniz renkler bile çok çok önemli. Her rengin ayrı bir frekansı vardır. Bazılarının dalga boyu uzun bazılarının ise kısadır. Tercih ettiğiniz renkler sizi çekici de gösterebilir itici de. Bu yüzden renklerin anlamını bilip ona göre üstünüzde taşımanız çok önemli!

Kırmızı

Kırmızı renk, kök çakranın rengidir. Kırmızı demek aşk, güç, heyecan ve ateş demek. Enerji verir ve duyguları harekete geçirir. Aynı zamanda dikkat çekici bir renk olduğu için bütün gözler üzerinizde olabilir. Ancak dikkatli kullanmakta fayda var çünkü olumsuz yanları da mevcut. Uyku problemi yaşadığı için tedavi gören ancak çözüm bulamayan insanların tek sorununun kırmızı renk olduğunu söylesem. Kulağa ilginç geldi değil mi? Uyuduğunuz odada eğer kırmızı renk duvar kağıdı ya da kırmızı objeler ağırlıktaysa uyku problemi yaşarsınız. Kırmızı rengin frekansı çok yüksek olduğu için uzun süre maruz kalmak uykusuzluğa ve öfkeye sebep olmakta.

Turuncu

Turuncu dişil enerjinin rengidir! Eğer dişil enerjinizi arttırmak istiyorsanız turuncu takılar, turuncu objelere hayatınızda yer vermelisiniz. Turuncu enerjiyi ve coşkuyu da temsil eder kişiyi motive edici bir renktir. Negatif enerjiyi azaltırken pozitif enerjiyi arttırır.,

Yeşil

Yeşil doğanın rengidir. Denge ve güveni temsil eder. Kişide huzur ve dinginlik hissini arttırır. İşte tam da bu yüzden ameliyathanelerde yeşil renk kullanılır. Yeşil aynı zamanda konsantrasyonu da arttıran bir renktir.

Mavi

Mavi özgürlüğün rengidir. Telaşı azaltır. Uyum ve sakinlik enerjisi yayar. Başarıyı ve iletişim becerisini güçlendirir.

 

Beyaz

Beyaz en güçlü renklerden biridir. İçerisinde bütün renkleri barındırır. Saflığı ve masumiyeti temsil eder. Karşı tarafta olumlu etkiler bırakır. Maneviyatı güçlendirir. Ortama parlak bir enerji yayar.

Kahverengi

Kahverengi toprağın rengidir. Kararlılığı temsil eder. Dürüstlük ve samimiyeti yansıtır. Ancak koyu tonları karşı tarafta iticilik uyandırır. Bu sebeple iş görüşmelerinde bu rengin tonuna dikkat etmek gerekir.