Haber Başlığı

Psikologlar dış görünüşün insanın modunu ve kendine güvenini belirlemede önemli bir etken olduğunda hemfikirken, karşımızdakini değerlendirirken ilk bakışta üzerindeki kıyafetlerini incelediğimiz de bir gerçek.

Bazen hepimiz, en iyi kombinleri yapabilen tasarımcılar ve stilistlerle çalışan ünlüler bile çok basit giyinme hataları yapabiliyoruz. Şimdi hep birlikte bu hatalara sebebiyet veren 8 korkunç kıyafeti inceleyelim.

Kapri pantolonlar

Kapri pantolonlar, son dönemde oldukça popüler oldu. Zayıfından kilolusuna herkesin özellikle yaz aylarında vazgeçilmez rahatlığıyla gönlünü çaldı. Ancak şöyle bir gerçek var ki özellikle kısa boyluları daha da kısa gösteren kapriler, kalçaları daha yuvarlak gösterdiğinden vücudumuzu otomatik olarak daha kilolu gösteriyor.

Asimetrik elbise ve etekler

Asimetrik eteklerin en çok tercih edileni genellikle ön tarafı kısa olan etekli modellerdir. Bu tarzın ilgiyi bacaklara çekeceği düşünülür. Ancak bu oldukça yanlıştır. Çünkü; asimetrik etek, sizi daha kısa gösterir, vücut bütünlüğünü kestiği için de boyunuzdan aldığı cm’leri kalçalarınıza ekler. Bunun yerine ortalama ve altında boya sahip kadınlar, önü de normal uzunlukta ancak yandan yırtmaçlı elbiseler tercih edebilirler.

Dizde çan etek elbiseler

Bu tarz elbiseler 12 yaşındaki kızlar için çok uygundur, kadınlar için değil! Bacaklarınızı kısa gösterir, vücudu daha geniş ve orantısız gösterir. Ayrıca olduğundan daha genç görünmeye çalışıyor gibi bir izlenim yaratmanıza sebep olur. Bunların yerine daha kısa ve daha dar elbiseler tercih ederseniz daha uzun görünürsünüz, dikkati kalçalarınızın güzelliğine çekebilirsiniz.

Fırfırlı bluz ve elbiseler

Bu tarz bluz ve elbiseler belinize dikkat çeker, ama birkaç cm daha kalın göstererek. Eğer gerçekten belinize dikkat çekmek istiyorsanız, bir kemer kullanabilirsiniz. Aksine saklamak istiyorsanız yüksek bel bir etek kombini yapabilirsiniz.

Pelerin montlar

Bu tarz montlar, üretildiği kumaşa da bağlı olarak sizi daha dolgun ve kısa gösterir. Eğer illa bu tarz montları çok beğeniyor ve kullanmak istiyorsanız, orta boy ve yumuşak ince kumaşları tercih etmelisiniz.

Kazak elbiseler

Her ne kadar bu kazak elbiseler vücut kusurlarını saklamak için icat edilmiş olsa da özellikle ince kadınlarda, abartılı bir şekilde kaba ve şişkin bir intiba bırakıyor. İri kadınları ise daha da iri gösteriyor. Eğer bu elbiselerden illa giymek istiyorsanız, bir kemerle belinizi daha ince gösterebilirsiniz.

Balıkçı yaka kazak

Balıkçı yaka kazaklar, vücudunuzdaki her biri kusuru gösterme özelliğine sahip nadir parçalardan. Boynunuzu kısaltır, vücudunuzdaki orantısızlıkları açığa vurur. Eğer biraz da olsa durumu kurtarmak isterseniz, kazağınızı eteğinizin ya da pantolonunuzun içine sokabilirsiniz.

A şekilli elbiseler

Bu tarz elbiseler hemen herkesi olduğundan daha şişman gösteriyor. Özelikle, kalın kumaş bir A elbise ile korkunç bir görüntüye sahip olabilirsiniz. O nedenle lütfen mümkün olduğunca vücudunuza oturan elbise tercihlerinde bulununuz.