Haber Başlığı

Biliyorsunuz ki altın küpeler hanımlar için vazgeçilmez bir aksesuar. Çok talep görmesiyle orantılı olarak yüzlerce farklı altın küpe modelleri mevcuttur. Kimi zaman çok sade küpeler tercih edebiliyoruz. Kimi zamansa gösterişli küpeler ile kombinlerimizi çok daha şık bir hale getirebiliyoruz. Son zamanlarda ise daha çok sade ve zarif altın küpeler tercih edildiğini görmek mümkün. Bunun sebebi olarak da hanımların günlük hayatlarında rahatça kullanmak istemeleridir. Gösterişli bir küpeyi günlük hayatınızda kullanmak zordur. Bunun yerine sade ve zarif altın küpeler seçmek işinizi kolaylaştıracaktır. Girdiğiniz her ortamda size şık bir görüntü katacak altın küpeleri seçmek için işinize yarayacak önemli başlıklar vardır. Gelin hep beraber bu başlıkları inceleyelim.

Altın küpe alırken nelere dikkat etmelisiniz

Altın Küpe Seçiminde Ayar Faktörü!

Altın küpe almadan dikkat etmeniz gereken hususlar arasında ürünün ayarı çok büyük rol oynuyor.

Piyasada bulunan altın takılar genel olarak 14 ayar ve 22 ayar olarak satışa sunuluyor. 14 ayar dediğimiz ürünlerin içi de yaklaşık olarak %58,5 oranında saf altın bulunuyor. 22 ayar altın takılarda ise bu oran %91,6 olarak müşterilere sunuluyor. Altın küpenizle hem şık bir görüntü elde edip hem de yatırım olarak kullanmak istiyorsanız, 22 ayar bir küpe almanız yararınıza olacaktır. 14 ayar küpeler ise genel olarak kullanım amaçlı hizmete sunuluyor. Seçimimizi yapmadan önce altın küpenizin ayarına dikkat etmeniz işinizi kolaylaştıracak büyük bir faktördür.

Kıyafetlerinize Uygun Bir Altın Küpe Tercih Edin

Hanımlar altın küpe alırken, girdikleri her ortamda ışıl ışıl gözükmeyi ve dikkat çekmeyi amaçlarlar. Bu noktada altın küpe modelleri hanımlarımızın güzelliklerine güzellik katmalarına yardımcı olacaktır. Bununla bağlantılı olarak hangi altın küpeyi seçmeliyim sorusunda tarzınız ve kıyafetleriniz devreye girmektedir. Boyun kısmı açık kıyafetlerinizin yanına sallanan küpeler tercih edebilirsiniz. Siyah veya kapalı tonlarda kıyafetler giyiyorsanız, parlak ışıltılı taş detaylarına sahip küpeler size yardımcı olacaktır. Gömlek ve pantolondan oluşan kombinlerinizde sade altın küpeler tercih edilebilir. Küpe konusunda karar vermeden önce dolabınızı kontrol etmeniz size kolaylık sağlayacaktır.

Altın Küpe Satın Alma Noktasında Fiyatın Önemi

Altın küpenizi satın almadan önce belirleyici olan bir diğer husus fiyat skalasıdır. Hanımlar birçok modeli incelerken ve kendine en uygun altın küpeyi seçerken diğer yandan da fiyat skalasını kontrol ederler. Hanımlar için en güzel, şık ürünü en uygun fiyata almak büyük bir artıdır. Ürünün fiyatı da ürünün özellikleriyle doğru orantılıdır. İşçilik, taş, gram gibi faktörler fiyat skalasını belirler. Kendiniz için en güzel ve en uygun fiyatlı küpeyi bulmak istiyorsanız size bir tavsiyem var. ‘’Runda” adlı takı sitesindeki ürünleri inceleyebilirsiniz. En kaliteli ürünlere uygun fiyata sahip olabilirsiniz.

Yüz Tipinize Dikkat Edin

Altın küpe seçiminde yüz şekliniz ve tipiniz önemli bir faktördür. Eğer üçgen bir yüzünüz varsa halka ya da sarkan küpeler tercih etmeniz doğru olacaktır. Eğer oval bir yüzünüz varsa sizin için tercih skalası oldukça geniş. İstediğiniz her tarz küpeyi kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek bir şey var. Giyeceğiniz kıyafete ve ortamı göz önünde bulundurmanız sizin için yeterli olacaktır. Uzun bir yüz yapınız var ise, hafif ve küçük ebattaki altın küpeleri seçmeniz sizin için en iyi seçim olacaktır. Ek olarak kısa halka küpeler de şık bir görüntüye sahip olmanızı sağlayacaktır. Eğer yuvarlak bir yüzünüz varsa kesinlikle büyük küpelerden uzak durmalısınız. Küçük ve uzun küpeleri tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır. Kare yüzlü hanımlar için ise oval şekilli altın küpeler uygun bir seçim olacaktır. Böylece kendi yüzünüze en uygun küpeyi seçmiş olacaksınız. Eğer bu tavsiyeleri göz önünde bulundurursanız çok daha etkileyici bir görüntüye sahip olacağınız kesindir.