Haber Başlığı

Status Skin Trendi Nedir?

Makyaj konusunda pek çoğumuz sadeleşmeye ve kat kat makyaj uygulamalarını ardımızda bırakmaya bir süredir zaten alışmıştık. Şimdi ise aynı alışkanlığı cilt bakım rutinimizde de sürdürme zamanı! Status skin trendi, işte bu amaç doğrultusunda ortaya çıkan bir cilt güzelliği akımı. Status skin trendinin odağında cildin doğal görünümünü etkili bir şekilde geliştirmek yer alıyor. Hadi, şimdi status skin trendi nedir, etkileri nelerdir ve nasıl yapılır bizimle birlikte detaylıca öğren!

Status Skin Nedir? Neyi Amaçlar?Status skin, parlak ve aydınlık bir cilt görünümü elde etmek için daha az ürünü stratejik bir şekilde kullanmayı amaç edinen bir cilt bakım uygulaması. 2021 yılında hayatımıza giren “skinimalism”in devamı niteliğindeki bir kavram olan status skin, Türkçeye birebir çevrildiğinde “cilt statüsü” ve “cildin mevcut görünümü” gibi anlamlar taşıyor. Status skin trendinin temelinde ise cildin doğal güzelliğini ortaya çıkaracak en az sayıda, ancak lüks segmentteki cilt bakım ürünlerinin kullanımı yatıyor.

Status Skin Nasıl Yapılır?

  • Status skin uygulaması yapmak için ilk olarak cilt tipini yakından tanımalı ve cildinin ihtiyacı olan çözümün ne olduğunu keşfetmelisin.
  • Status skin bakımı yaparken cildine uyum sağlayacak ve cilt kusurlarının giderilmesine destek olacak en az ürünü kullanmaya özen göstermelisin.
  • Cildini mükemmelleştirmeye çalışmadan yalnızca doğal ışıltısının ortaya çıkmasını sağlayacak cilt bakım ürünlerini rutinine ekleyerek status skin yapmak için büyük bir adım atabilirsin.
  • Bu aşamada cildine yüksek oranda nem desteği sağlayacak, ince çizgi ve lekeli cilt görünümlerini hafifletecek ve daha aydınlık bir cilt görünümü elde etmeni sağlayacak güçlü içerikleri tercih edebilirsin.

Unutmamalısın ki, cilt statüsü bakımıyla yüzüne karakter katan detayları gizlemek yerine onları öne çıkarabilir ve doğal görünümü lüks bir anlayışla sergileyebilirsin.