Haber Başlığı

Çiller son yıllarda popüler bir güzellik trendi haline geldi. Hiç şüphe yok – çünkü güneş filizleri yüzümüze yazlık bir tazelik ve gençlik verir. Ancak doğal olarak çilleriniz yoksa, sözde sahte çiller bu yıl özellikle popüler. Sadece yüzünüze birkaç filiz çizin. İster çilli kalemler veya tükenmez kalemler kullanabilir, isterseniz de su geçirmez bir kaş kalemi alabilirsiniz. Çillerin iki haftaya kadar yüzünüzde kaldığı  kına yöntemi özellikle popülerdir .

Kına ile yüzünüzdeki çiller nasıl oluşur

Sonrasında Sams’e benzememek, güneşten öpülmüş ve doğal bir sonucun tadını çıkarmak için iyi bir hazırlık, doğru ürünler ve çok önemli bir teknik gerekiyor.

1. Önce yüzünüzü yıkama losyonu veya jeli ile temizleyin ve ardından nemlendirici krem ​​veya biraz yüz yağı uygulayın.

2. Doğal kına kullanın . Yapay renklendirmeye sahip ürünler çok yoğundur ve bu nedenle çillere uygun değildir. Özellikle doğal filizlerin rengine yakın olan kırmızı-kahverengi bir kına kullanmak en iyisidir.

İpucu: Hassas bir cildiniz varsa veya cildinizin kınayı ne kadar iyi tolere ettiğinden emin değilseniz, önce kınayı cildin küçük bir bölgesinde test etmeli ve cildinizin buna nasıl tepki verdiğini görmelisiniz. 

3. Kına genellikle koni şeklinde bir pakette satıldığından , rengi uygulamak için ucu kolayca kesebilirsiniz. Alternatif olarak, kınayı çok ince bir fırça ile de uygulayabilirsiniz.

4. Kınayı yanaklara ve buruna cömertçe uygulayın. Basamakların boyutunu ve aralıklarını, olabildiğince doğal görünecek şekilde değiştirin. Çiller de çok doğru bir şekilde düzenlenmemelidir. Alnınıza veya çenenize, doğal görünümü daha da vurgulayan birkaç çil koyun.

5. Renk en az iki saat  , hatta daha iyisi: gece boyunca olmalıdır. Bu nedenle çillerinizi yatmadan önce uygulamanız en iyisidir. Ardından kurumuş kalıntıyı dikkatlice kazıyın ve suyla yıkamayın.

Önemli : Kına birkaç saat sonra koyulaşacağı için bekleyip görmeniz gerekir. Renk en geç 24 saat sonra tam yoğunluğuna ulaşır.