Haber Başlığı
1) Güne cevizli su ile başlayın

Bir bardak dolusu suyun içine bir adet cevizi kırın ve koyun. Burada kilit noktalardan biri de cevizi kabuğundan tam bir bütün halde çıkarmak olacak.  Böylelikle içindeki ince zar ile suya tam olarak özünü bırakabilecek.

2) Yürüyüş yapmak

Gün içinde sürekli oturuyor veya oturmalı bir işte çalışıyorsanız mutlaka bu durumu telafi edecek bir harekette bulunmanız gerekmektedir.

Diyet yaparken günde en az 30 dakika yürüyüş yapmaya özen gösterin. Sizin temponuza bağlı olarak yürüyüş sürenizi uzatabilirsiniz.

3) Salatayı öğünlerinize eklemeyi unutmayın!

Salata hem doyurucu hem de oldukça kalorisi düşük bir besindir. Bu sebeple tokluk hissini yaşamak istiyorsanız mutlaka öğünlerinizde salataya yer verin.  Salatanın içinde bulunan bol sebzeler vücuda gerekli vitaminleri sağlamaktadır. Yağsız ve tuzsuz olarak diyetinizde salata tüketebilirsiniz, eğer yağ kullanmak istersenizde mutlaka tercihiniz zeytinyağdan olmalı!

4) Metabolizma çalıştırıcı gıdalar!

Metabolizmayı çalıştırmanın temel yolu lif oranı yüksek gıdaları tüketmekten geçmektedir.

Lif oranı yüksek olan; portakal, elma, kabak çekirdeği, kayısı, mısır, yulaf, brokoli, ıspanak ve badem gibi besinleri tüketebilirsiniz.

Özellikle tuvalete çıkarken sorun yaşayanlar için lifli gıdalar tüketmek doğal bir çözüm olacaktır.

5) Paketli gıdalardan uzak durun!

Diyet yaparken kaçamak yapmamak elde değil evet… Fakat bu noktada kendinizi ne kadar frenleyebilirseniz sizin için o kadar iyi olacaktır! Özellikle yemesi kolay ve aperitif olan abur cuburlara sık sık eliniz gidebilir. Paketli gıdalardan uzak durun! Organik meyveler… hurma… fındık… leblebi… gibi doğal atıştırmalıklar tercih edin!