Haber Başlığı

  Dişlerinizin doğal yöntemlerle çok kolay yollarla bembeyaz görüntüye sahip olabileceğini biliyor muydunuz? Kimyasallardan uzak, basit ve her bütçeye uygun doğal alternatif yolları deneyebilirsiniz. 

Bildiğimiz üzere çay, kahve, çikolata ve tütün ürünleri dişlerimizin düşmanıdır. Dişlerimizin bembeyaz olması ve inci gibi parlaması için bazı yöntemlere başvurmamız gerekebilir. Tabii diş minemize zarar vermeden, çok sert olmayan malzemeler olmasına özen göstererek.

Doğal çözümler süreklilik gerektirir ve hemen etki beklenmemelidir. Beyazlatma için en hassastan en aşındırıcıya kadar çok çeşitli doğal çözümler vardır.

DİŞ SARARMALARININ NEDENLERİ

Dişlerimizi her gün birçok yabancı maddeye maruz kalır ve bu maddeler dişlerimizin sararmasına sebep olur. Doğru fırça ve dişlerinize uygun macunu kullanmak oldukça önemlidir.

– Genetik yatkınlık,

– Sigara,

– Meyan kökü, kahve ve çikolata gibi leke bırakan gıdalar,

– Şekerli ve renkli içecekler,

– Diş fırçasının yanlış kullanımı nedeniyle plak ve tartar oluşumu.

Karbonat

Karbonat dişleri beyazlatmanın doğal bir yöntemidir. ancak karbonatı kuru olarak kullanılmamalıdır, kullanıldığı takdirde diş minesini çizme riski vardır. Her on beş günde bir karbonat-limon ya da karbonat-zeytinyağı karışımıyla dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Adaçayı

Adaçayı yaprağı dişlere sürüldüğünde tazelik ve ferahlık hissi verir. Dişleri anında beyazlatmada eski ve etkili bir yöntemdir. Adaçayının aktif bileşenleri diş minesindeki lekelerin temizlenmesine yardımcı olur.

Limon ve Portakal

Limon suyu oksijenle temas ettiğinde dişleri beyazlatmada çok etkili olan maddeleri aktifleştirir. Ancak çok fazla kullanımı diş minesini aşındırır ve zarar verir. Ayda bir kere limon suyunu suyla seyreltip macun olarak kullanabilirsiniz. Limon kabuğunun iç beyaz kısmı ve ayrıca dişlere sürülen portakal kabuğu da özellikle sigara içenlerin dişlerinde beyazlatma etkisine sahiptir.