Haber Başlığı

Güzelliğin en temel kurallarından biri temiz, canlı ve sağlıklı bir cilde sahip olmaktır. Cildin temiz bir görünüme sahip olması ve tıkalı gözeneklerin açılması için günlük cilt bakımına önem vermek gerekir. Başta antiseptik özelliği ile cildin tamamen temizlenmesini sağlayan yüz toniği gün boyu cildinizde biriken kir ve yağı dezenfekte etmek için kullanılır.

Nasıl kullanılır?

Toniği kullanmadan önce cildimizi güzelce temizleyip arındırmak gerekir. Bir parça pamuğa bir miktar tonikle ıslatın ve dairesel hareketlerle cildinize uygulayın. Yüzünüzde kir kalmayana dek aynı işlemi uygulayın. Tonik sonrası nemlendirici ya da serum sürerek derinlemesine temizlenen cildinizde daha etkili çalıştığını söyleyebiliriz. Unutmayın tonik, cilt temizleme adımı değil, aksine sonraki bakım adımlarına hazırlayan bir aşamadır.

Toniğin faydaları

Tonik ciltteki gözeneklerin küçülmesini ve sıkılaşmasını sağlar ve cildi tazeler derinlemesine arınma sağlar. Ciltte akne ve sivilce problemlerini ortadan kaldırır. Cildiniz canlandırır ve PH seviyesine dengeye sokar. Ciltteki kirleri ve yağı emerek kullanılan nemlendirici ve serumların faydalarını arttırır.