Haber Başlığı

1. Gözeneklerde biriken fazla sebumu ortadan kaldırıyoruz! Bunun için ihtiyacınız olan asidik yapısıyla dikkat çeken BHA türü bir bakım ürünü kullanmak. BHA yağda çözünme özelliğine sahip bir tür organik asit. Tüm yüzünüze ve veya sadece bölgesel bir uygulama yapmak tamamıyla size kalmış. Ürünü 25 dakika cildinizde bekletin ve ikinci adıma geçin.

2. BHA ürünü sayesinde ciltteki fazla sebum parçalanıyor. Bu aşamada normalde yaptığınız gibi cildinizi temizlemiyorsunuz. Bunun yerine hemen bir kil maskesi uygulamalısınız, böylece gözeneklerin içerisine dolan sebum, kir gibi kalıntıları doldukları bölgeden dışarı çıkarıyoruz. Sürdüğünüz kil maskesinin üzerinde yazan süre kadar bekleyip ardından durulama işlemine geçiyoruz.

3. Arınma zamanı! Uygulama yapılan bölgeye yağ bazlı bir temizleyici kullanmak  bu metodun olmazsa olmazı. Yağ bazlı temizleyiciyi cilt üzerinde yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra beş dakika boyunca çok bastırmadan cildinize masaj yapın ve suyla durulayın. Burada amaç yine biriken kalıntıların dışarı çıkmasını sağlamak.

4. Günlük cilt bakımında hangi ürünleri kullanmayı seviyorsanız kullanabilirsiniz. Fiddy’nin amacı gözenekleri temizlemek ve cildi derinlemesine arındırmak. Cildinizi temizledikten sonra dilediğiniz ürünü kullanın. Tonik, bitki suyu, serum, nemlendirici… Normalde hangi amaca yönelik ürünler kullanıyorsanız bu aşamada söz sizde. Bizim önerimiz ise sıkılaştırıcı bir tonik ve ardından çevresel kirden koruyan bir kremden yana