Haber Başlığı

Ünlü profesör Canan Karatay yaptığı açıklamalarla gündemden düşmüyor. Keyifle tükettiğimiz yiyeceklerin çok zararlı olduğunu anlatan Karatay bu sefer de yemeklerin sıklıkla eşlikçisi olan pilavın erkeklerde kelliğe yol açtığını söyledi. Canan Karatay’ın ‘pilav erkeklerde kellik yapıyor’ açıklaması sonrası sosyal medyada çalkalandı.

İnsülin direncinin saç dökülmesinde etkili olduğunu açıklayan Prof. Dr. Canan Karatay, Omega 3’ün kelliğe neden olduğunu açıklayarak, ”Bu tamamen bilimseldir, kitabımda da anlatıyorum. Erkekler pilava çok meraklı oturup da devamlı pilav yemesinler, lezzetli olabilir ama saç dökülmesinin temel sebebidir. Çünkü insülini yükseltir” dedi.

Özellikle saçları dökülen kişilerin bol bol tereyağı ve zeytinyağı yemeleri gerektiğini belirtti. Karatay,“Bol bol D vitamini takviyesi yapsınlar ve B 12’lerine baksınlar, bütün bunlar birden bire olmaz Gençlerde daha çabuk olabilir ama sabırla o göbek gittikten sonra saç çıkmaya başlıyor. Saçınızın çıkmasını istiyorsanız cildinize iyi bakın, bol bol güneş banyosu yapın.” uyarısında bulundu.