Haber Başlığı

Çalışma odanızın düzeni çalışma motivasyonunuzu artıracaktır.  Daha verim alacağınız bir ortam yaratmak için bir kaç fikir önerimiz var.

Doğru masa seçimi

Standart boyutlarda ayaklı masalar en iyi çalışma mobilyası olarak görülse de alternatifler çok.  Standart çalışma masaları genellikle 150-160 santimetre genişliğinde üretiliyor. Sizin ne kadar alana ihtiyacınız var? Klasik masa fikrinden uzaklaşarak, bir kontrplak veya ahşap paneli duvara sabitleyerek ihtiyaç duyduğunuz uzunlukta bir masa elde edebilirsiniz. Veya tam tersi, dar bir alanı çalışma köşesi olarak değerlendiriyorsanız küçük bir duvar rafını masa olarak kullanabilirsiniz.

Mantar duvarlar kullanın

Çalışma alanlarında haftalık planlarınızı ve küçük küçük notlar asacağınız planlayıcıların olması için duvarınıza asacağınız mantar tablolar gerekir.  Yapılacaklar listesini veya ilham panosunu asabileceğiniz bir mantar duvar hem kullanışlı oluşu hem de dekoratif katkılarıyla çalışma odasının verimini artırır.

Organizerler

Kutular, sepetler, çekmeceler… bunlardan ne kadar çok kullanabilirseniz o kadar iyi. Ofis malzemelerinizi düzenli ve kullanışlı bir şekilde depolamak için organizasyon elemanlarından faydalanın. Eşyalarınızı kullanım alanlarına göre ayırarak kutulara bölüp, etiketlerle gruplandırarak çalışma odasını daha işlevsel bir hale getirebilirsiniz. Üstelik hasır kutular, jüt sepetler ve dekoratif dosyalıklar ofis alanı dekorasyonunu da zenginleştirecek.

Doğru Renk Seçimi

Çalışma alanlarının genelde açık renk, aydınlık ve ferah bir şekilde tasarlanması önerilse de renk seçiminde özgür olun. Size gelen renkler hangisiyse onu kullanın sonuçta orada çalışacak olan sizsiniz ve sizin içinizi açacak sevdiğiniz renkler olması verimi artırır.

Bitkiler

Bitkiler çalışma odanızı tamamlayacak olan önemli dokunuşlardan biri.  Kitaplık raflarından sarkan sarmaşıklar yahut çalışma masanıza koyacağınız kaktüsler adeta odanızı canlandıracaktır. Üstelik havayı temizleyen bitkiler çalışma alanındaki toksinleri temizleyerek oksijeni artıracaktır.