Haber Başlığı

Clear It Waste Collection uzmanları da her bir burç için hangi ev bitkisinin en uygun olduğunu araştırdı. Araştırmada her bir burcun ana özellikleri analiz edildi ve o özelliklere en uygun çiçek ve bitkiler belirlendi. İşte burcunuza göre evinizde yetiştirmeniz en uyun bitki ve çiçekler…

Koç burcu: Dua çiçeği

Cesur Koçlar, herhangi bir odada büyük bir varlığa sahip olmayı severler, bu nedenle dua çiçeği mükemmel bir seçimdir. Herkesin bakışını üzerinde toplayacak bu çiçek, özenli şekilde bakılmadığında ise hemen solabilir.

Boğa burcu: Nolina

Boğalar gibi, nolina da sakin ortamlarda dinlenmeyi sever. Güneşlenmeyi tercih eden bu bitkiye birkaç haftada bir su vermeniz yeterli olacaktır. Bu da Boğalar’ın sabrı ve azmi ile uyumludur.

İkizler burcu: Ananas çiçeği

İkizler, bazen her şeye yetişebilmek için klonlanmak ister. Ananas çiçeği de tam olarak bunu yapıyor! Bu uzun ömürlü bitki, hiç durmadan yavrular üretir. Ama bu çiçek özenli bakım ve az su ister.

Yengeç burcu: Tül kuşkonmazYengeç burçları çekici ancak sezgiseldir, yani evdeki herhangi bir enerjiyi kolayca alırlar. Bir tül kuşkonmaz da, doğru ortamda gelişebilmesi ve aynı zamanda sağlıklı bir ilgiye ihtiyaç duyması bakımından Yengeçler’e benzer.
Aslan burcu: Yuka

Bu canlı ateş burcu, Yuka çiçeği gibi doğal bir kraliyet havasına sahiptir. Bu bitki güneşin tadını çıkarmayı çok sever, canlılığı bünyesinde barındırır. Güneş ışığını içeri getirmeniz koşuluyla, doğayı iç mekanlara taşımak için harika bir bitkidir.

Başak burcu: Begonya

Bu toprak burcu, begonyaya mükemmel şekilde uyan pratik ve mükemmeliyetçi nitelikleri temsil eder. Güzel çiçekleri, iç mekanlarda iyi yerleştirildiğinde minimum bakım gerektiren çeşitli renk ve desenlere sahiptir. Bu, ayrıntı odaklı Başaklar’ın hayatlarının diğer alanlarına odaklanmalarına izin verir.

Terazi burcu: Yelken çiçeği

Terazi uyum ve eşitliği savunur, bu da onları yelken çiçeğiyle bağdaştırır. Yelken çiçeği, evi detoksifiye etmek için harika ve bakımı en kolay bitkilerden biri olarak kabul edilir. Bu da onu tıpkı Teraziler gibi herhangi bir alan veya durum için uygun hale getirir.

Akrep burcu: Salon yaprağı

Akrepler, bağımsızlık ve sebat içeren güçlü karakterlerdir. Adından da anlaşılacağı gibi, Dökme Demir Fabrikası benzer özellikleri paylaşır. İç mekanda yetiştirilmesi en zor bitkilerden biri olarak kabul edilen aşırı uçlarda, tıpkı bu su burcunun üyeleri gibi, diğerlerinin hayatta kalamayacağı rahattır.

Yay burcu: Afrika menekşesi

Bu işaret, kendiliğinden olması ve maceraya susamış olmasıyla bilinir. Afrika Menekşelerinde Yay, dünyadaki en popüler ev bitkilerinden biriyle iyi bir eşleşme bulur. Yangın işareti gibi, bu bitkinin bakımıyla ilgili birkaç tuhaflığı vardır, ancak bunlar karşılanırsa, zarif bir mor taç yaprakları sergileyecektir.

Oğlak burcu: Para ağacı çiçeği

Oğlaklar pratik, hırslı ve kendine güvenen kişiler olarak bilinir. Guiana Kestanesi, çiçeklerini ve meyvelerini başka bir seviyede tutmak için az bakım gerektiren kişiliği ve ince, iç içe geçmiş kökleri ile mükemmel bir uyum sağlar. Bu bitkinin sahibine şans getirdiğine dair Feng Shui inancı da bu burcun yüce isteklerine yardımcı olacaktır.

Kova burcu: Hava bitkisi

Bu insani işaret, toprağa su ve hayat veren mistik bir şifacıyı temsil eder. Bir Hava Tesisi bu zodyak için çok uygundur. Bunlar epifitlerdir, yani toprakta değil, diğer bitkilerin yanında veya uygun boşluklarda büyürler – dokundukları her şeye yeni bir hayat verirler. Nemli kalmaları için düzenli olarak buğulayın veya gençleşmeye ihtiyaç duyuyorsanız bir saat suya batırın.

Balık burcu: Yeşim çiçeği

Yeşim çiçeği, Balık burcunun çelişkili doğasını yansıtmak için uygun bir botanik karşılaştırmadır. Yeterince su verilmezse solabilir, ancak ihtiyaçları karşılandığında hızla geri döner, bu bitkiler uygun bakımla bir buçuk metreye kadar büyüyebilir. Bu su işaretinin veren doğasını yansıtan, genellikle aileler içinde nesiller boyu iyi şanslar hediyeleridir.