Haber Başlığı

Burcunuz kim olduğunuz hakkında çok şey söyler. Ve ruhunuzu yansıtacak bir gelinlik sizi hem rahatlatacak hem de ifade edecektir. Bu yüzden gelinlik seçerken burcunuzdan yararlanabilirisiniz. Elele dergisi de bununla ilgili bir çok tüyo vermiş.

Koç Burcu

İlk burç olan koç, herkesin ağzını açık bırakacak cesur ve farklı bir model seçmeli. Eğer bir koç burcuysan, straplez veya uzun yakalı bir model tercih edebilirsin. Kalpleri yerinden oynatmak için senin yapacağın kesinlikle çılgınca bir şey olmalı!

Boğa burcu

Boğa kadınları lüksü sevdiklerinden gelinliklerin de de bu alışkanlıklarını bırakmayacaklardır. Ama aslanların aksine daha abartıdan kaçınarak zarif bir görünüş tercih edebilirler. Kaliteli kumaş ve el yapımı bir gelinlikten yana olacak boğalar düşük omuz, straplez veya kibar taşlarla dolu rahat ama şık bir gelinlik tercih edebilirler.

İkizler burcu

İletişim gezegeni Merkür tarafından yönetilen ikizler burcu çeşitliliği sever. Düğünde iki elbise giymek gibi bir tercihte bulunabilir. Eğlenceli tarafını beyaz tüyleri olan veya ayrılabilir kuyrukla kısa şık olan bir elbise tercih edebilir. İçinde iyi hissedeceği, istediği gibi dans edeceği bir elbise tercih etmek ister. Ayrıca ikizler burcu hikayesi olan bir gelinlik tercihinde de bulunabilir.

Yengeç burcu

Yengeç burcu, duyguları da yöneten ay tarafından yönetilir. Bu burçtakiler aynı zamanda doğası gereği kadınsı, anne ve evcimendir. Bu nedenle gelenekleri yansıtan, yadigar veya vintage bir model tercih etmeleri çok olasıdır. Balıklar gibi romantik olan yengeçler daha çok vintage, eskiye dönük modelleri tercih edebilirler. Gelecek nesillere aktarılabilecek ve zamana karşı koyacağı klasik tarzlara ilgi duyuyorsanız o zaman bir yengeç burcusunuz veya yengeç burcunun tercih edebileceği gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Yengeç burcuysanız güçlü bir duygusal hafızanı vardır, bu nedenle aile, neşe ve mutluluk duygularını uyandıracak bir elbise tercih etmelisiniz.

Aslan burcu

Aslan burçları sıra sizdeyse o zaman herkesin nefesini kesecek bir gelinlik yakışır size! Nefes kesici bir görünüş, entelektüel ve cesur kişiliklerini yansıtan bir gelinlik tercih etmek onlar için kaçınılmaz olacaktır. Aslan burcu güneş tarafından yönetilir, bu yüzden spot ışıklarının her zaman kendisinde olmasını ister. Sadece düğüne katılanların değil aynı zamanda sosyal medyada da konuşulmak ister. Bu yüzden cesur uzun kuyruklu gelinlikler tam size göre!

Başak burcu

Zahmetsiz görünen ama aynı zamanda sanki onlar için dikilmiş kıyafetler giymek tam başaklara göre bir özellik! Geleneksel olmadan gösterişsiz bir gelinlik, A şekli etekler, modern ve keskin dikişler ile mümkün!

Terazi burcu

Terazi gelinleri doğuştan kadınsı ve tarzdır. Boğa gibi, Venüs (aşk ve kadınlık gezegeni) Terazi’yi yönetir. Bu nedenle, güzel yapılmış, zarif, yüksek kaliteli parçalara odaklanmalısınız. Terazi burçları elegant ve kaliteli ürünlere daha çok çekilirler. Romantik kişiliğine uyması için yeni trend olmuş ürünlere de göz gezdirebilirsiniz. Hem farklı hem de biraz geleneksel bir elbise tercih etmek isterseniz, dekoltesi az ama hatlarını belli eden bir gelinlik tercih edilebilirsiniz.

Akrep burcu

Akrep, cinsel organlar ve üreme sistemi tarafından yönetilir ve bu nedenle cinsiyet ve cinsel çekicilikle olan ilişkiniz, muhtemelen kıyafet kararlarınızda da size hizmet edecektir. Gizemi seven akrep kadınları, ya tamamıyla kapalı ya da çok fazla dekoltesi olan bir modeli tercih edebilir. Hatlarını sarıp sarmalayan dramatik görünüşleri ile güçlü hissettiren silüetler tercih edeceklerdir.

Yay burcu

Yay burçları en büyük gezegen olan Jüpiter tarafından yönetilen ateş grubundadır. Doğalarında rahatlık olan yaylar, onları çok yormayacak gelinlikler tercih edebilir. Jupiter’in yönettiği yaylar, maceracı ve flörtü seven kişiliklerini yansıttığı gelinlikler ile parlayacaktır. Bu gelinlik sık beyaz bir tulum olabilir, veya elbiselerini kemer gibi aksesuarlar ile detaylandırabilirler.

Oğlak burcu

Geleneksel ve elegant olmayı tercih eden oğlaklar da aynı yaylar gibi zarif beyaz bir tulum tercih edebilir. Kabarık etekler veya kollara ihtiyacı olmadan şık görüneceğini bilen oğlaklar, hatlarını belli eden gelinliklere yöneleceklerdir.

Kova burcu

Aslında ileri görüşlü, neredeyse fütürist olan kova burçları sınırları zorlayan trend gelinlikleri denemekten kaçınmazlar. Kendi stillerine özgü, eşssiz bir parçalara yönelebilirler. Geleneksel renklerden ziyade, krem, gri veya soft renkleri tercih edebilirler.  İster silueti, ister işlemeleri, ister elbisesinin rengi olsun, standart gelinlik normlarına meydan okuyacakları kesin.

Balık burcu

Teraziler gibi elegant ve kadınsı görünüşleri ile kadınsı görünüşlerini korumak isteyen gelinler doğal, karakterleri gibi zamansız, eşsiz gelinlikleri tercih edebilirler. Maneviyatı, sezgiyi yöneten Neptün tarafından yönetilen bir balık kadını yaratıcı, sezgisel ve duygusal yönünü ortaya koyabileceği gelinlik tercih etmek ister. Beyazdan ziyade soft mavi veya yeşil renkleri veya desenleri tercih eden balık burcu kadını tül gelinliklerle rüyada gibi olmak isterler.