Haber Başlığı

Günümüzde çok tercih edilen estetik ameliyatlardan biri haline geldi. Badem göz ameliyatı göz kapaklarında veya çevresinde oluşan sarkmaları gideren ve gözlerin daha çekik bir görünüm sağlayan estetik işlemdir.Hem kadınlar hem de erkeklere uygulanabilen badem göz ameliyatı sayesinde daha genç, daha diri ve daha sağlıklı bir görünüm elde etmek mümkündür.

Badem göz ameliyatı nasıl yapılır?

– Badem göz ameliyatı (kantoplasti) lokal veya genel anestezi altında yapılabilen, ortalama 1 saat süren ufak bir cerrahi operasyondur.

– Gözün dış kısmına ufak bir kesi atılarak, göz özel cerrahi ipliklerle yukarı ve dışa doğru çekilir.

– Kemik zarına asılır, ardından erimeyen iplerle sabitleştirilir.

– Bu işlemde 3-4 dikiş atılıldıktan sonra göz estetiği tamamlanır.

Badem göz estetiği kalıcı mıdır?

Yüz germe ameliyatlarında dahi yıllar sonra sarkmaya devam eden cilt, yer çekimi ve yaşlanmanın etkisi ile zaman içerisinde elastikiyetini kaybeder ve bir süre sonra yenik düşmeye başlar. Bu nedenle badem göz estetiği de kısmen kalıcı bir estetiktir. Yaşlanmayı yavaşlatan yüz estetiği işlemi ile desteklendiğinde daha uzun yıllar kalıcılığı devam edebilir.

Badem göz estetiği öncesi ve sonrası 

Doktor ve hastane seçimi büyük rol oynamaktadır. İşlemin sorunsuz bir şekilde uygulanabilmesi için deneyimli plastik cerrahi uzmanlara ihtiyaç duyulur. Operasyonun yapılma gerekçesi ne olursa olsun doktor, operasyon öncesinde bireyin yüz hatlarını inceler ve planlamayı da buna göre yapar. Bunların yanı sıra ameliyatın yapılacağı gün hasta, hastaneye gitmeden evvel herhangi bir kimyasal ile yüzünü temizlememeli ve makyaj yapmamalıdır. Ameliyatından sonra ikinci gün duş alabilirsiniz. Operasyon esnasında genellikle kendiliğinden eriyen dikişler kullanılır. Ancak bazı durumlarda alınması gereken dikişler de kullanılmaktadır. Böyle olduğu takdirde, dikişler ortalama 5-7 gün içinde alınmalıdır. Ameliyat sonrasında ise ödem, kızarıklık ve çok az da olsa ağrı gibi şikâyetlerle karşılaşılabilir. Bu durum, kesin olmamakla birlikte kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bir anormallik yaşanmadığı sürece, ameliyattan yaklaşık 10 gün sonra tamamen iyileşmiş olacaksınızdır.