Haber Başlığı

Uzun bir ilişkiye sahipseniz yıllarca birbirinizin her anına ortak olmuşsunuzdur. Ama belli bir zaman sonra o ilişkinin dinamiğini kaybettiğini hissediyor olabilirsiniz. Korkmayın ama sizler için ilişkinizin dinamiğini yükseltecek çözümleri derledik gelin birlikte bakalım..

İyi hissetmek hormonları harekete geçirir

Bir şey satın aldığımızda, beynimiz endorfin ve dopamin ile küçük bir sihirbazlık numarası yaparak “iyi hissetme” dinamiklerini harekete geçirir. Bu sayede ruh halini iyileştirebilir ve ilişkinizde oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkarabilir. İlişkinizi canlandırmak için pahalı bir şey satın almanıza gerek yok, önemli olan ikinizin çıktığı yolculuk. Bu yüzden ucuz bir hediyeye para harcamak, pahalı bir hediyeden daha iyi bir sonuca sahip olabilir. Bir başka eğlenceli gerçek de, endorfinleriniz yalnızca bir şey satın aldığınızda devreye girmez, aynı zamanda bir paket almadan önce de ortaya çıkabilir. Hadi partnerinizin bahsettiği o gömleği sipariş etme zamanı!

Birlikte kaliteli zaman geçirin

Çiftlerin birlikte kaliteli zaman geçirmeleri çok önemlidir . Bazıları için tatile çıkmak samimi ve keyifli olarak görülür, ancak diğerleri için bundan çok daha basit olabilir. Aynı eski yerleri gezmek yerine yeni bir mağazaya giderek partnerinizle olan ilişkinizi eğlenceli ve romantik hale getirebilirsiniz. Önümüzdeki hafta birlikte su şişesi almak gibi basit şeyler yapmak, izin verirseniz eğlenceli olabilir.

Partneriniz hakkında daha fazlasını keşfetmenize yardımcı olacaktır

Birlikte alışveriş yapmak ikinizi de daha iyi bir ruh haline sokmakla kalmaz, aynı zamanda yeniden bağlantı kurmanıza ve birbirinizi yeniden keşfetmenize yardımcı olabilir. Belirli kıyafetler söz konusu olduğunda eşinizin nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadığını öğrenebilir, bu sayede birbirinizin alışveriş tarzlarını ve tercihlerini anlayabilirsiniz.

İlk adımı siz atın

İnisiyatif almamak ilişkinizdeki aksiliklerden biri olabilir. Bu çok önemlidir, çünkü partnerinizin onunla zaman geçirmek istediğinizi bilmesini sağlayacaksınız. Böylece ilişkinizde kötü düşünceleri azaltmış olacaksınız. Bir şey almasanız bile, birlikte alışveriş merkezini ziyaret edebilirsiniz.