Haber Başlığı

26 Ağustos 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Gamze Özçelik, Maltepe Anadolu Lisesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde eğitim aldı.

1999’da Elite Model Look İpek güzeli, 2000’de Miss Turkey 2. güzeli seçildi. Akabinde çeşitli televizyon dizilerinde rol almaya başladı.

Ancak başarılı ismin asıl tanınması ise Arka Sokaklar dizisinde hayat verdiği Zeynep Akyüz Ateş karakteri sayesinde oldu.

Bu dizideki rol arkadaşı Uğur Pektaş ile evlendi. Bu evlilikten ise bir oğlu dünyaya geldi. Çift, 2011 yılında ani bir kararla boşandı.

Mehmetçik Kut’ül Amare dizisinde Elizabeth karakterini canlandıran Özçelik, tesettüre girdi ve ekranlardan tamamen ayrıldığını açıkladı.

2007 yılında Umuda Koşanlar Derneği’ni kuran Gamze Özçelik, bu dernekle birlikte yardım çalışmaları yapmaya başladı.

Şu sıralar deprem bölgesinde çalışmalarını sürdüren Gamze Özçelik’in memleketi gündem oldu.

Güzel ismin memleketimi duyanlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Gazme Özçelik bakın aslen nereliymiş!

Güzel ve başarılı isim Gamze Özçelik, 1982 yılında İstanbul’da doğdu. Anne tarafından Selanik göçmeni, baba tarafından ise Bayburtludur.

Yaptığı yardım çalışmalarıyla gönülleri kazanan Özçelik, güzelliği de dikkatleri üzerine çeken isimlerin başında geliyor.

Dizi aşkı gerçek olmuştu

Uğur Pektaş ile Gamze Özçelik’in dizi aşkı, setin dışına taştı ve ikili 2008 yılında nikah masasına oturdu.

Ünlü çift, 2010 yılında oğulları Murathan’ı kucaklarına aldı. Ancak oyuncu çiftin mutluluğu sadece 3 yıl sürdü ve ikili 2011 yılında boşandı.

Bu ayrılığın ardından iki oyuncu da sanat dünyasından ellerini çekerken, Gamze Özçelik yardım elçisi oldu, Uğur Pektaş ise hayatını tamamen değiştirdi.

İki oyuncu da gözlerden uzak yaşamaya devam ediyor.