Haber Başlığı

Makyajlı veya makyajsız harika görünüyorsunuz, eminiz! Kimse kırışıklıklardan da utanmamalı. Kırışıklıklarınızı sevmek için birçok iyi neden var . Normaldirler, yüzümüze karakter verirler ve er ya da geç hepimiz etkileneceğiz. 

Ancak makyaj yapmaktan zevk alıyorsanız, akıllı makyaj hileleri ile kendinizi birkaç yaş gençleştirebilirsiniz. Çünkü dürüst olalım: Hepimiz bazen bunu istemez miyiz? Doğru numaralarla, yüzünüze ekstra tazelik ve gençlik katabilir ve yine de doğal görünebilirsiniz.

Anında daha genç görünmenizi sağlayacak 3 makyaj hilesi1. Bir astar kullanın

Makyajınızın temeli bir astar olmalıdır. Almanca’da astarı astar ile iyi çevirebilirsiniz . Tırnaklarınızı boyarken hiç baz kat kullandınız mı? Arkasındaki konsept aşağı yukarı aynı. Yüz için astar genellikle renksizdir veya çok hafif renklidir. Ama bir astar makyaj için tam olarak ne yapar? Gözenekleri arındırır, ince çizgileri gizler ve kırışıklıkları doldurur . Bu cildinizi pürüzsüzleştirir ve makyaja mükemmel şekilde hazırlar. Sonuçta, altına astar uygulanmış makyajın uygulanması kolaydır ve genellikle daha uzun süre kalıcıdır.

Çok önemli: Astar sayesinde fondöten kırışıklıklarınıza yerleşmekte zorlanır, bu da onları daha da vurgulayacaktır.

2. Koyu halkalara karşı kapatıcı 

Kapatıcı, fondöteninizi uygulamadan önce veya sonra kullanabileceğiniz bir kapatıcıdır . Kapatıcı göz çevrenizde, yani gözünüzün iç köşelerinde ve göz altlarınızda harikalar yaratabilir . Burada doğru gölge çok önemlidir. Çünkü: Uygun olmayan bir kapatıcı gölgesi uygularsanız, hızlı bir şekilde tam tersi etkiyi elde edebilirsiniz. Normal makyajınızdan daha açık bir ton seçmenizi öneririz.

3. Yüzünüzde bazı yerleri vurgulayın

Bu, ışığı yansıtan parçacıklar içeren özel tozlarla mümkündür. Vurgular vurgular yaratır ve elmacık kemikleri, çene, burun veya göz kapakları gibi bireysel alanları ustaca vurgular . Bunu yapmak için, tozu özellikle vurgulamak istediğiniz alanlara uygulayın. İnternette ve eczanelerde aydınlatıcı uygulamak için özel fırçalar bile var. Acil bir durumda, bir parmak yapacaktır. Ancak: Vurgulayıcıyı dikkatli kullanın. Bir yüze kapsamlı bir şekilde uygulanmak üzere tasarlanmamıştır.