Haber Başlığı

2023 yılının ilk ay tutulması 5 Mayıs tarihinde gerçekleşti. Türkiye’den de kısmen gözlemlenebilecek olan ay tutulması Akrep burcunda ve kısmi tutulma olarak gerçekleşti ve birçok ülkeden de izlendi. Peki 5 Mayıs’ta gerçekleşen bu ay tutulmasının burçlar üzerindeki etkileri neler? Hangi burçları etkiliyor, gelin birlikte inceleyelim.

Ay Tutulmasının Burçlara Etkisi Nedir?

Kasım 2021’den beri Boğa-Akrep hattında olan tutulma serisi nihayet tamamlanıyor. Akrep burcundaki son tutulma 5 Mayıs’ta gerçekleşti. 28 Ekim’de ise 5 derece Boğa burcundaki son tutulmayla bu seriye artık veda ettik, fakat sadece 2031 yılına kadar.. Bu sebeple bireyselde Akrepler, Boğalar, Aslanlar ve Kovalar hayatlarındaki büyük değişim ve dönüşüm süreçlerini tamamladılar diyebiliriz.

Ay Tutulmaları aslına bakıldığında dolunay enerjileridir. Yani yeni başlangıçlardan ziyade bitişi, tamamlanmaları, bazı kapanışları ve elemeleri ifade etmektedir. Özellikle Akrep teması krizlerle anılır, değişim süreçlerini kolay yaşayamazlar. Griliğin olmadığı ya siyah ya beyaz bakış açısıyla yaşarlar akrepler.

5 Mayıs’ta gerçekleşen ve bir ay sonrasına kadar da etkilerini hissettirecek olan bu tutulma bize klasik cümleler ile ifade edersek eğer, değişmemiz ve yenilenmemiz konusunda adımlar atmamızı söylemektedir.

Ay tutulmasından en sert etkiyi alan ve en çok etkilenecek burçlar;Akrep, boğa, aslan ve kova olacak.

Yumuşak etki alan burçlar ise;Yengeçler oğlak ve başaklar olacak.

Hafif etki alan burçlar ise;Yaylar ikizler ve teraziler olacak.